Going. | Cello Festival – Wiolonczela w rękach mistrzów - Centrum Kultury Dwór Artusa

Cello Festival – Wiolonczela w rękach mistrzów

20:00 | Środa, 10 lipca 2019

Centrum Kultury Dwór Artusa

Festiwal

15/20 zł

15/20 zł

Cello Festival rozpoczniemy od mistrzowskiego koncertu z udziałem pedagogów VII warsztatów wiolonczelowych. Koncert będzie prawdziwym wydarzeniem i możliwością posłuchania wirtuozów wiolonczeli (Marcin Zdunik, Julius Berger, Jacob Shaw) i fortepianu (Aleksander Dębicz). W programie usłyszymy niezwykłe requiem czeskiego kompozytora i wiolonczelisty Davida Poppera, przejmujące improwizacje Marcina Zdunika i Aleksandra Dębicza, a także pełną pasji Sonatę op. 40 Dymitra Szostakowicza w wykonaniu Jacoba Shawa. Tego występu nie może ominąć żaden szanujący się meloman!

Występują: Marcin Zdunik, Julius Berger, Jacob Shaw, Aleksander Dębicz

Julius Berger – jeden z najwybitniejszych pedagogów muzycznych. Urodzony w 1954 r. Wiolonczelista, muzykolog I nauczyciel akademicki w klasach muzyki kameralnej I wiolonczeli na Uniwersytecie w Leopold Mozart Zentrum w Augsburgu. Znany jest z niezwykłych interpretacji zarówno muzyki dawnej (Luigi Boccherini), ale także muzyki współczesnej takich twórców jak John Cage, Toshio Hosokawa, Adriana Hölszky czy Sofia Gubaidulina.

Marcin Zdunik – polski wiolonczelista, absolwent Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie w klasie Andrzeja Bauera (dyplom z wyróżnieniem oraz Medalem Magna cum Laude) oraz Instytutu Muzykologii na Uniwersytecie Warszawskim (I nagroda w Konkursie im. Z.Lissy na najlepszą pracę magisterską). Studiował także w Leopold Mozart Zentrum w Augsburgu pod kierunkiem Juliusa Bergera.

Aleksander Dębicz – Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Elżbiety Tarnawskiej. Wszechstronny pianista i improwizator, poruszający się swobodnie w różnorodnych stylach muzycznych. Laureat licznych konkursów polskich i zagranicznych. Zwycięzca międzynarodowego konkursu kompozycji i improwizacji Ad Hoc do obrazu Transatlantyk Instant Composition Contest 2013. W 2014 r. podpisał ekskluzywny kontrakt artystyczny z wytwórnią Warner Music Poland.

Jacob Shaw – urodzony w Londynie brytyjski wiolonczelista i prezes własnej fundacji Scandinavian Cello School, promującej młode talenty. Jako nauczyciel prowadził lekcje mistrzowskie na uczelniach muzycznych i konserwatorskich na całym świecie. Jeden z najbardziej charyzmatycznych i rozpoznawalnych wykonawców muzyki klasycznej.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej