Going. | Kwartet rodzinny - wernisaż wystawy - Galeria Wspólna

Kwartet rodzinny - wernisaż wystawy

19:00 | Czwartek, 27 czerwca 2019

Galeria Wspólna

Sztuka

Free

Free

Znany przedstawiciel polskiej szkoły plakatu Mieczysław Wasilewski, wywodząca się z pracowni Henryka Tomaszewskiego malarka i ilustratorka Katarzyna Lubicz Zaleska, grafik Łukasz Rayski - autor słynnego plakatu "Konstytucja" oraz Tessa Was – artystka łącząca rysunek i malarstwo z ruchem i tańcem.

Tych czterech twórców zaprezentuje się w Galerii Wspólnej jako artystyczna rodzina. Czy taka perspektywa wpływa na odbiór poszczególnych dzieł artystów? Czy ich twórczość więcej dzieli czy łączy? Czy w działalności możemy dostrzec powtarzanie artystycznego dziedzictwa czy raczej walkę pokoleń? To tylko niektóre z pytań które mogą zrodzić się przy okazji tej wyjątkowej ekspozycji.

-----
Katarzyna Lubicz Zaleska
Malarka. Ilustratorka. Ukończyła warszawską ASP w 1980 roku. Studiowała plakat u profesora Henryka Tomaszewskiego i malarstwo u profesor Teresy Pągowskiej. Wystawiała swoje prace w Polsce i za granicą. Autorka ilustracji do książek i czasopism.
Dzisiaj tym, co mnie prowadzi jest moja wielka tęsknota do wewnętrznych kwitnących ogrodów. Czuję namiętne pragnienie powrotu do tego wymiaru istnienia i podzielenia się tym doświadczeniem poprzez moją twórczość.

Mieczysław Wasilewski
Grafik, ilustrator, projektant znaków graficznych, wykładowca akademicki. Należy do niewielkiego grona wybitnych twórców plakatu. Urodził się 1 stycznia 1942r. w Warszawie. W latach 1960–1966 studiował na Wydziale Malarstwa i Grafiki warszawskiej
Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom uzyskał w pracowni plakatu prof. Henryka Tomaszewskiego. Był wykładowcą na uczelniach
artystycznych w Chile, Finlandii, Francji, Holandii, Iranie, Kanadzie, Meksyku, Niemczech, Syrii, Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii
i w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Aktualnie profesor warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.
http://www.wasilewski.art.pl/

Tessa Was
Artystka wizualna. Tantryczna badaczka
W 2010 ukończyła Wydział Grafiki na warszawskiej ASP w Pracowni Ilustracji prof. Zygmunta Januszewskiego. 2009 stypendium w UDK w studio Illustracji Henninga Wagenbretha w UDK Berlin. Jej ilustracje były publikowane m.in. w magazynie Zwierciadło. Autorka krótkometrażowego filmu animowanego „TeBelgeza”, który znalazł się w selekcji kilku festiwali filmowych, w Polsce i za granicą. Tematem jej twórczości jest poszerzanie świadomości w dwóch kierunkach: Ziemi i Nieba, cienia i światła, korzeni i gałęzi, nieznanego i znanego, kobiecości i męskości… oraz harmonijny, życiodajny, miłosny taniec tych przeciwnych biegunów.
http://tessawas.com/

Luka Rayski
Rocznik 1982. Maluje, robi plakaty, ilustracje i inne rzeczy. Ukończył warszawską ASP na Wydziale Grafiki i nowojorskie Parsons
na wydziale Fine Arts MFA. Aktualnie mieszka i pracuje w Warszawie.
http://www.lukarayski.com/

(wystawa czynna 27.06 – 19.07.2019)

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej