Going. | Bulwar[t] Sztuki - kreatywne warsztaty rodzinne - Teatr Łaźnia Nowa

Bulwar[t] Sztuki - kreatywne warsztaty rodzinne

17:00 | Piątek, 26 lipca 2019

Teatr Łaźnia Nowa

Warsztat

Free

Free

Zapraszamy na twórcze zajęcia ukierunkowane na rodzinną pracę. Warsztaty taneczno-ruchowe, plastyczno-teatralne, konstruktorsko- scenograficzne, a nawet cyrkowe, wszystkie przygotowane tak, aby rozwijać kreatywność, uczyć pracy w grupie oraz wzmacniać więzi dzieci i bliskich im dorosłych. Warsztaty wykorzystują potencjał teatru do rozwoju kompetencji miękkich, wyobraźni, alternatywnych sposobów relaksu. To prawdziwa gimnastyka dla naszego mózgu. Kopalnia aktywności przeciwdziałających nudzie i rutynie w rodzinie.

Rozkład jazdy:
5.07, godz. 17:00 | W domach z kartonu
12.07, godz. 17:00 | Tipi, czyli baza
19.07, godz. 17:00 | Wakacyjna Szkoła Cyrkowa
26.07, godz. 17:00 | Cuda z papieru
2.08, godz. 17:00 | GO & DRAW
11.08 | GO & DRAW (uwaga: wyjątkowo w niedzielę o 14:00!)
23.08, godz. 17:00 | Wakacyjna Szkoła Cyrkowa
30.08, godz. 17:00 | Cuda z papieru


5.07 - W DOMACH Z KARTONU - warsztaty z Agnieszką Polańską
Warsztaty dla dzieci 7+
-> Warsztaty konstruktorskie i plastyczno-scenograficzne

Czy zdarzyło Wam się kiedyś marzyć o posiadaniu własnego domku na drzewie? Jak mógłby wyglądać i co na pewno chcielibyście w nim umieścić? Na warsztatach spróbujemy stworzyć wspólnie nasz domek, a może nawet dom, wykorzystując do tego celu tekturowe pudełka, papier i kolorowe folie. Zapraszamy do wspólnej zabawy, w ramach której wszyscy chętni będą mogli trochę się ubrudzić farbami lub markerami.


12.07 - TIPI, CZYLI BAZA - warsztaty z Agnieszką Polańską
-> warsztaty konstruktorskie i plastyczno-scenograficzne
Warsztaty dla dzieci 7+

Czy z bambusowych patyczków może powstać instrument, namiot, a może ważka? Wszystkich młodych duchem konstruktorów i projektantów zapraszamy na warsztaty, w których naszym podstawowym budulcem będą bambusowe patyczki. Będziemy wspólnie bawić się, próbując swoich sił w konstrukcjach w różnej skali w zależności od potrzeb i zainteresowań.

PROWADZĄCA:
Agnieszka Polańska – projektantka, scenografka, graficzka. Związana z Teatrem Figur Kraków.


19.07, 23.08 - WAKACYJNA SZKOŁA CYRKOWA
Warsztaty bez ograniczeń wieku
Zapraszamy małych i dużych do Wakacyjnej Szkoły Cyrkowej. Nauka żonglerki i innych umiejętności cyrkowych rozwija koordynację, koncentrację, refleks i poczucie rytmu. Jest nie tylko sposobem na nudę, ale także aktywnością pomagającą w radzeniu sobie ze stresem. Jeżeli zastanawiacie się, jak przygotować swój mózg do wyzwań i kreatywnych zadań – zdradzimy Wam sekrety i patenty! Spróbujcie swoich sił w żonglowaniu piłkami i chustami, w kręceniu talerzykiem, chodzeniu na szczudłach czy w podrzucaniu poi i diabolo pod okiem specjalistów.

PROWADZĄCY:
Tomasz Krawczyk i Piotr Krawczyk – kuglarze, pedagodzy cyrku, sztukmistrzowie. Od urodzenia związani z Nową Hutą.


26.07, 30.08 - CUDA Z PAPIERU - warsztaty z Mateuszem Wróblem i Allą Maslovskayą
Warsztaty dla dzieci 4-8 lat
Warsztaty dadzą uczestnikom możliwość twórczej ekspresji, wykorzystania własnych pomysłów w praktycznym działaniu. Praca plastyczna pozwoli rozwijać umiejętności manualne dzieci oraz ich zdolność koncentracji. Wspólna animacja lalek uczy pracy w grupie. Na zajęciach w lipcu zrobimy lalki, a w sierpniu – roboty. Można więc przyjść na oba warsztaty!

PROWADZĄCY:
Alla Maslovskaya – reżyserka, aktorka, pedagożka teatru. Mistrzyni teatru cieni.
Mateusz Wróbel – aktor, animator kultury, lalkarz, z zamiłowania fotograf.


2.08, 11.08 - GO & DRAW - warsztaty ruchowe z Moniką Kiwak
Warsztaty dla dzieci 7-9 lat i dorosłych

Co może łączyć ruch i rysowanie? Czy rysując, można tańczyć? Czy tańcząc, można rysować? Warsztat GO&DRAW odpowiada na potrzeby motoryczne i ekspresyjne dzieci w wieku 7–9 lat i zaprasza do aktywnego towarzyszenia opiekunów. Jest owocem fuzji improwizacji tańca współczesnego i ekspresji graficznej. Ma charakter performatywny i jest tworzony wspólnie przez jego uczestników i prowadzącą. Poruszamy się w plenerze, w wygodnym ubraniu i butach, które mogą się pobrudzić w trakcie zabawy. Weźcie ze sobą wodę do picia.

PROWADZĄCA:
Monika Kiwak – magister filologii polskiej i wiedzy o teatrze, instruktorka tańca współczesnego. Zafascynowana anatomią i motoryką ruchu.


Na KREATYWNE WARSZTATY RODZINNE obowiązują zapisy drogą mailową: bulwart@laznianowa.pl.
Start zapisów na warsztaty lipcowe: 25.06.2019.
Start zapisów na warsztaty sierpniowe: 25.07.2019

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej