Going. | Site specific / wystawa pracowni Biuro Projektów Lewicki Łatak - Muzeum Architektury we Wrocławiu

Site specific / wystawa pracowni Biuro Projektów Lewicki Łatak

06.07-25.08

Muzeum Architektury we Wrocławiu

Sztuka

14/20 zł

14/20 zł

Już na samym początku pracy nad każdym projektem staramy się znaleźć coś charakterystycznego w danej lokalizacji, jakąś wyjątkową cechę, która odróżnia to miejsce od innych. Czasem znajdujemy ją w zastanym otoczeniu czy krajobrazie, czasem łatwiej nam doszukać się jej w szeroko pojętej kulturze czy przeszłości – mówią krakowscy architekci.

Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak – laureaci Honorowej Nagrody SARP za rok 2018, tworzą swoje projekty z myślą o ich funkcjonowaniu w konkretnym miejscu. Część zrealizowanych przez pracownię budynków, wpisuje się w zastany krajobraz, stając się wartością dodaną danego obszaru. Ingerencja w pejzaż odbywa się na zasadzie synergii miejsca z architekturą.

Na wystawie zobaczymy pięć wybranych realizacji autorstwa Biura Projektów Lewicki Łatak. Będą to m.in. fotografie i makiety przedstawiające zrealizowany i nagrodzony Grand Prix Nagrody Roku SARP oraz Grand Prix Nagrody Architektonicznej „Polityki” budynek Hali 100-lecia KS Cracovia z Centrum Sportu Niepełnosprawnych, budynek wielorodzinny z Wrocławia oraz zagospodarowanie Placu Bohaterów Getta (Zgody) w Krakowie.

SITE SPECIFIC
Wystawa pracowni Biuro Projektów Lewicki Łatak.
6.07-25.08.2019

Wernisaż:
5.07.2019, g. 19:00
Bernardyńska 5

Organizator: Biuro Projektów Lewicki Łatak

Współorganizator: SARP o/Wrocław

Grafika: Kacper Wereski

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej