Going. | Elektryków X Kornél Kovács - Ulica Elektryków

Elektryków X Kornél Kovács

20:00 | Piątek, 12 lipca 2019

Ulica Elektryków

Impreza

0/10 zł

0/10 zł

Why so serious?!

Kornél Kovács zakochał się w elektronice, podbierając rodzicom płyty Kraftwerk. Jako nastoletni nerd ze Sztokholmu stał się die-hard fanem 90’sowych drum'n'bassów i zaczął grać pierwsze imprezy. Obecnie potrafi w wywiadach jednocześnie chwalić Aviciiego i… Abbę. Jego znakami rozpoznawczymi są chwytliwe melodie, dobre ucho do wokali, nostalgia, ale też duży dystans i karnawałowy vibe. Nie bez przyczyny dziennikarz Vice’a napisał o nim dwa lata temu: „Kornél Kovács is Making House Music Fun Again”. „Z robieniem muzyki jest jak z dobrym filmem. Nie możesz być poważny przez bite dwie godziny. Potrzebny jest humor, żeby zachować wiarygodność”, mówi.

Pod koniec ubiegłej dekady został absolwentem Red Bull Music Academy, a następnie założył ze znajomymi Studio Barnhus – studio, kolektyw DJ-ski i wytwórnię w jednym. Po tym, jak nagrał kawałki „Szikra” i „Pantalón” zwrócone były już na niego oczy wszystkich. Jego debiutancki album, „The Bell” znalazł się na drugim miejscu podsumowania najlepszych płyt 2016 roku redakcji Mixmag i piątym w DJ Mag. Pitchfork w zestawieniu „The 20 Best Electronic Albums of 2016” umieścił to wydawnictwo obok Aphex Twina, The Avalanches i Nicolasa Jaara. Po tamtym materiale pisano, że Studio Barnhus redefiniuje brzmienie szwedzkiego house’u, a Kovács wdarł się szturmem do ekstraklasy producentów muzyki tanecznej.

W kwietniu światło dzienne ujrzała jego druga płyta, „Stockholm Marathon”, a już 12 lipca Kornél Kovács pojawi się na Elektryków, żeby zagrać najlepszy soundtrack do pierwszej połowy wakacji, jaki jesteście sobie w stanie wyobrazić.

https://soundcloud.com/kornel


WSTĘP - 18+
DO 22:00 - FREE PO 22:00 - 10 PLN

Do zobaczenia na Elektryków

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej