Going. | Manewry Weselne - Teatr Powszechny w Łodzi - Mała Scena

Komedia romantyczna "Manewry weselne" jest zabawną opowieścią o tym, jak mają się wyobrażenia na temat zaślubin i rodzinnego wesela do ich praktycznej realizacji w pędzie i zawiłościach życia. Dzień ślubu to najważniejszy moment w naszym życiu, a wielość spraw i lawina emocji nie dają spokojnie wszystkiego pozałatwiać. Dlaczego młoda para po ślubnej uroczystości i weselnym przyjęciu jest zawsze najbardziej zmęczonym duetem spośród wszystkich uczestników imprezy?

To opowieść o perypetiach dwóch młodych par i ich znajomych. Jedna z nich – zgodnie z kanadyjskim zwyczajem – przygotowuje „wieczór przedślubny”, druga – wesele. Ze względu na nieprzewidziane okoliczności obie imprezy muszą się odbyć w tym samym miejscu. Misternie przemyślane i w szczegółach dopracowane detale obu bankietów muszą ustąpić prowizorycznym działaniom. Młodzi ludzie, mimo dzielących ich animozji, muszą zrezygnować z części planów i przeorganizować przyjęcia. Do tego budzą się w nich dawne emocje i zawodzi catering. Z pomocą w organizacji przyjęcia przychodzi niezawodna pomoc domowa - Nadia...

Reżyser: Jakub Przebindowski

Obsada: Marta Jarczewska/ Monika Kępka, Małgorzata Goździk, Monika Kępka/ Diana Krupa, Filip Jacak, Jakub Kryształ, Michał Lacheta.

Autor: Mark Crawford
Przekład: Elżbieta Woźniak
Data premiery: 2018-12-31
Gatunek: komedia
Scenografia: Witold Stefaniak
Muzyka: Jakub Przebindowski
Choreografia: Anna Głogowska
Kostiumy: Dorota Goldpoint

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej