Going. | Koncerty promenadowe dla dzieci: koncert Na swojską nutę - Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie

Koncerty promenadowe dla dzieci: koncert Na swojską nutę

11:00 | Sobota, 27 lipca 2019

Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie

Koncert

Free

Free

✨ Już po raz trzeci Krakowskie Forum Kultury udowadnia, że lato w Krakowie nigdy nie jest nudne i zaprasza na Koncerty Promenadowe do Altany na Plantach. Tradycyjnie podczas każdego wakacyjnego weekendu Altana rozbrzmiewać będzie muzyką i dźwiękami wspaniałej, wspólnej zabawy!

➡ W piątkowe wieczory w trakcie potańcówek zaprezentują się tancerze z krakowskich szkół tańca, którzy porwą wszystkich do tanecznych pląsów. Sobotnie przedpołudnia to chwile poświęcone najmłodszym: dla dzieci przygotowaliśmy koncerty, występy i ciekawe, angażujące zabawy. Zaś w niedzielne popołudnia do Altany zawitają najznamienitsi artyści z Krakowa i nie tylko!


Koncert muzyki ludowe Na swojską nutę!
27 lipca, sobota, 11:00

Koncert muzyki ludowej w oryginalnych aranżacjach. Repertuar został dobrany tak, aby ukazać piękno i różnorodność naszej rodzimej tradycji muzycznej.

Wystąpi: Kapela Tyś Widzioł – grupa przyjaciół, zrzeszonych przez jeden z krakowskich zespołów pieśni i tańca. Po kilku latach wspólnego grania zdecydowali, że chcą grać muzykę ludową,
ale według własnego pomysłu. Skład zespołu jest taki, jak w typowej kapeli ludowej. Artyści czerpią z dorobku muzycznego wielu gatunków, prezentując współczesne spojrzenie na folklor. Poszukują swojego stylu i dążą do osiągnięcia ciekawego brzmienia, świetnie się przy tym bawiąc. Najbardziej przyciąga ich muzyka Karpat, jednak równie często sięgają do źródeł muzyki ludowej wszystkich regionów Polski. Ostatnio skupiają się bardziej na muzyce regionu
krakowskiego.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

Wydarzenia odbywać się będą w Altanie na Plantach, od strony ul. Westerplatte.

W przypadku niepogody wydarzenia przeniesione zostaną do Sali Teatralnej Krakowskiego Forum Kultury (ul. Mikołajska 2, Mały Rynek).

Organizator: Krakowskie Forum Kultury
Patroni medialni: Radio Kraków, TVP3 Kraków

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej