Going. | Biegnę dla Wiktorii - Słoneczny Wrotków

Fundacja "Zmieniamy Życie" organizuje wydarzenie charytatywne "Biegnę dla Wiktorii" połączone z maratonem zumby oraz festynem charytatywnym.
Wydarzenie odbędzie się nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie, a cały dochód zostanie przekazany na operację Wiktorii Dyś, która pozwoli uratować jej nóżki.
Udział w wydarzeniu, w związku z jego charakterem, jest płatny a sam bieg odbywa się na trzech dystansach:
- 12 kilometrów (bieg dookoła Zalewu Zemborzyckiego) (cena biletów 40 zł w przedsprzedaży - 50 zł na miejscu)
- 5 kilometrów(cena biletów 40 zł w przedsprzedaży - 50 zł na miejscu)
- 600 metrów (bieg dla dzieci) (cena biletów 20 zł w przedsprzedaży - 30 zł na miejscu).
Zapraszamy po zakup biletów na wydarzenie pod adresem: https://evenea.pl/event/544660-3/

W cenie biletów będą bardzo atrakcyjne pakiety startowe, a więcej informacji już wkrótce na naszym wydarzeniu!

Wiktoria Dyś, jest dwuletnią dziewczynką cierpiącą na bardzo poważną i rzadką chorobę, która nie posiada nawet polskiej nazwy – Femoral Facial Symdrome. Już w trakcie ciąży były ogromne komplikacje, a rodzice byli szykowani na najgorsze. W 26. Tygodniu ciąży okazało się, że Wiktoria posiada złamaną kość udową, później okazało się że posiada również inne liczne złamania i były podejrzenia odnośnie łamliwości jej kości. Wiktoria w związku z zagrożeniem ciąży została urodzona przez cesarskie cięcie w 33. Tygodniu ciąży, będąc obarczona szeregiem wad ortopedycznych. Brakiem 9. I 10. Żebra, podwójnymi kośćmi w dużym palcu u nogi, za krótkimi oraz zdeformowanymi kośćmi łonowymi, brakiem kości łonowej, rzepki, zwichniętymi biodrami oraz stopą w ułożeniu piętowym. Po wyjściu ze szpitala czekały na nią gipsy, prostowanie nóżek i mozolna, bolesna rehabilitacja, która pozwoliła przywrócić stópkę do właściwej pozycji. Po dziesiątkach konsultacji w Polsce, propozycje lekarzy okazały się dramatyczne: amputacja lewej nóżki i przygotowanie protezy prawej. Jednak rodzice nie chcieli aby ich córka była osobą niepełnosprawną, więc zaczęli szukać pomocy za granicą i trafili na dr Paley’a, nazywanego „Specjalistą od dziecięcych chorych nóżek”. Po konsultacji z tym specjalistą okazało się, że da się uratować nóżki Wiktorii ale jest to bardzo droga i bolesna operacja, kosztująca ponad milion złotych. Niestety przerasta to możliwości finansowe rodziców, w związku z czym zwrócili się do nas z prośbą o pomoc.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej