Going. | Piaf - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Recital „Piaf” to intymne spotkanie z legendą francuskiej piosenki.

Opowiada o głębokim smutku, rozdzierających tragediach, płomiennej miłości, rozkoszach zakochania i słodyczy romansu, a także niewyobrażalnym koszmarze istnienia dla sceny i na scenie. Jest historią Artystki, której piosenki nuci cały świat pozostawiając nas z pytaniem o wymiar szczęścia, wielkość nieszczęścia i trwałość ludzkiej duszy.

Katarzyna Dendys-Kosecka z zespołem:
Tomasz Pala – fortepian
Wojciech Golec – akordeon
Bartłomiej Stuchlik – kontrabas

Katarzyna Dendys - Kosecka
Dyrektor Organizacyjny Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Bez Granic w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. Jest absolwentką Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, Pedagogiki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz wydziału Ekonomii, na kierunku Menedżer Kultury Uniwersytetu Ekonomicznego. Katarzyna Dendys-Kosecka – aktorka, wokalistka, menedżer
Występowała gościnnie na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru Muzycznego w Lublinie, Teatru Dramatycznego w Koszalinie oraz w Teatrze Polskim w Bielsku Białej. Jest związana z bielskim środowiskiem artystycznym, ze Stowarzyszeniem „Centrum Sztuki Kontrast” w Bielsku Białej, gdzie od kilku lat prowadzi Krakowski Salon Poezji Anny Dymnej. Organizowała wiele koncertów plenerowych, kameralnych, koordynowała festiwale i zajęcia edukacyjno-kulturalne dla dzieci i młodzieży.

Tomasz Pala
Pianista, absolwent Akademii w Katowicach wydziału jazzu i muzyki rozrywkowej. Współpracował z Martyną Jakubowicz (cykl koncertów), Grzegorzem Kapołką (udział w nagraniu płyty Blue Blues II, koncerty). Od 1998r członek zespołu Shakin’Dudi. Wielokrotnie grywał na Rawa Blues Festiwal, z takimi gwiazdami sceny bluesowej jak np. Keb Mo’ (amerykański gitarzysta i wokalista bluesowy, 4-rokrotny laureat nagrody Grammy). Współpracuje z teatrem w Czeskim Cieszynie, gdzie aranżuje i wykonuje muzykę do spektakli. Członek zespołu Indialucia. Współzałożyciel Duetu Fortepianowego łączącego różne rodzaje muzyki z dużą dozą humoru.

Wojciech Golec
Akordeonista, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, laureat wielu nagród m. in. I nagrody Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu 1999r. Laureat I nagrody Konkursu Muzyki Rozrywkowej “Konfrontacje” w Częstochowie w 2000r . Współpracował m. in. z Michałem Urbaniakiem, Józefem Skrzekiem, Włodzimierzem Korczem, Alicją Majewską. Koncertował w Polsce, Niemczech, Czechach, Grecji, USA, Kanadzie, Szwecji, Słowacji, Wielkiej Brytanii. Pedagog Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Bielsku-Białej, Wykładowca Instytutu Muzyki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.

Bartłomiej Stuchlik
– Kontrabasista, absolwent Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego. Współpracuje z Shakin’Dudi, Anną Jurksztowicz, Holeviaters.

Recital Piaf był prezentowany m.in na Międzynarodowym Festiwalu Edith Piaf w Krakowie, Festiwalu Frankofonii w Tychach, Festiwalu Form Muzyczno-Teatralnych w Lublinie, Warszawskiej Teatralnej Wiośnie na Rakowcu i wielu instytucjach kultury.

Recital rekomendowany przez Międzynarodowy Festiwal Piosenki Francuskiej w Krakowie.

…”Katarzyna Dendys-Kosecka , pięknie opowiedziała o legendzie piosenki XX wieku. Za pomocą jej nieśmiertelnych utworów rozsnuła opowieść o głębokim smutku, spadających na gwiazdę tragediach,
ale także o wielkich miłościach, jakie przecież były w jej życiu. Katarzyna Dendys-Kosecka, wiarygodna w przekazywaniu pełnej skali emocji i znakomicie interpretująca każdą z wykonywanych
piosenek, stworzyła na scenie intymny portret wielkiej artystki, która – to się dawało wyczuć bez trudu – jest jej naprawdę bliska. A cały program okazał się być czymś więcej niż zwykłym recitalem. To par excellence spektakl teatralny, w którym słowo i muzyka miały równorzędną rangę.” - Andrzej Z. Kowalczyk, Kurier Lubelski 21.06.2015

Dziedziniec Zamku

Bilety 40, 30 zł ulgowy

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej