Going. | Warsztaty gry na ukulele - Warsztaty Kultury

Warsztaty gry na ukulele

18:00 | Poniedziałek, 22 lipca 2019

Warsztaty Kultury

Warsztat

140 zł / 7 spotkań

140 zł / 7 spotkań

Wszystkich stęsknionych za dalekimi, egzotycznymi podróżami, zapraszamy na wyjątkowe warsztaty nauki gry na ukulele! Ten niewielki instrument przeniesie nas na słoneczne Hawaje i zanurzy w kojących dźwiękach lata.
Ukulele to czterostrunowy, polifoniczny instrument muzyczny, którego historia sięga XIX w., kiedy został przywieziony na Hawaje przez portugalskich żeglarzy i zyskał ogromną popularność. Nazwa ukulele wywodzi się właśnie z języka hawajskiego i jest połączeniem słów: ‘uku (pchła) i lele (skakać). Obecnie poprzez swoje wyjątkowe ciepłe brzmienie jest chętnie używany przez muzyków prezentujących różne gatunki muzyki. Grywali na nim m.in. Marylin Monroe czy Elvis Presley
Niewątpliwym atutem nauki gry na ukulele są bardzo szybkie pierwsze efekty. Dla adeptów gry na instrumencie, ukulele jest przystępniejsze od gitary, ze względu na mniejszą liczbę strun i ich mniejszy naciąg, co znacznie ułatwia naukę czystego wydobywania dźwięków i akordów.
Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się: poprawnego trzymania i strojenia instrumentu, grania pierwszych piosenek z tabulatur, wymyślania własnych melodii i piosenek.
Organizatorzy zapewniają materiały szkoleniowe umożliwiające praktykowanie samodzielnej gry w domu oraz, na czas zajęć, udostępniają wszystkim uczestnikom instrumenty.
Prowadzenie: Łukasz Rzepecki/ UkuPuku – z wykształcenia muzykoterapeuta, nauczyciel języków obcych, z zamiłowania muzyk!
Warsztaty gry na ukulele odbywają się pod patronatem Festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia, w ramach części edukacyjnej wydarzenia, skierowanej tym razem do osób dorosłych.

▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼

Kiedy: spotkania odbędą się w terminach 15 lipca – 26 sierpnia 2019, godz. 18.00. Zajęcia prowadzone są raz w tygodniu w poniedziałki.
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5, II piętro

Zapisy: Zapisy prowadzone są za pomocą formularza on-line: https://forms.gle/jvoZN9cdwKqnThCk6

Wiek uczestników: 15+ (osoby niepełnoletnie za zgodą rodziców).
Koszt: Zajęcia są odpłatne. Koszt udziału w 7 spotkaniach wynosi 140 zł, a opłaty należy dokonywać z góry cały cykl warsztatowy. Szczegółowe informacje znajdują się w załączonym regulaminie.

▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼

Regulamin: http://bit.ly/2RTFOQV

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej