Going. | Kino Plenerowe przy BOK-u: Trzy wieki + muzyka na żywo Mifi - Forum

Kino Plenerowe przy BOK-u: Trzy wieki + muzyka na żywo Mifi

21:00 | Sobota, 17 sierpnia 2019

Forum

Film

Free

Free

Zapraszamy na wakacyjny filmowy seans pod chmurką!

Przezabawną komedię romantyczną z Busterem Keatonem na żywo muzycznie zilustruje MIFI, białostocki didżej i producent!


Kino Plenerowe przy BOK-u:
TRZY WIEKI + muzyka na żywo MIFI

17 sierpnia, godz. 21.00
Plac przy BOK-u, ul. Legionowa 5
wstęp wolny


Trzy wieki
USA 1923, 63’
reż. Buster Keaton, Edward F. Cline
obsada: Buster Keaton, Wallace Beery, Margaret Leahy

Przezabawna komedia romantyczna, w której Buster Keaton pojawia się w trzech różnych historycznych epokach: w erze kamienia łupanego, w czasach rzymskim i w czasach obecnych. Przewodnim tematem jest historia młodego mężczyzny, starającego się o względy dziewczyny.

"Trzy wieki" to pierwsza własna, niezależna produkcja B. Keatona (wespół z Josephem M. Schenckiem), swą konstrukcją nawiązująca do „Nietolerancji” D. W. Griffitha.

Film pełen jest szalonych pomysłów (np. manicure lwicy w opowieści z antycznego Rzymu!), brawurowych ujęć (bohater na prehistorycznej katapulcie, skok pomiędzy dachami) i dynamicznego, ekspresyjnego humoru.


MIFI - didżej, producent i promotor. Swoją twórczość prezentuje głównie na podlaskiej scenie kulturalnej i klubowej, ale jego sety można usłyszeć także w całej Polsce. Rezydent i manager białostockiego klubu Metro, współtwórca podlaskiego festiwalu plenerowego Tribalanga, występuje w kolektywie z Miss God, współpracuje też z podlaskimi instytucjami kultury.
Muzyka jaką tworzy obecnie, oscyluje wokół atmosferycznego techno i electro, lo-fi czy tribal, zamkniętych w oryginalnej psychodelicznej przestrzeni, przenoszącej słuchaczy w niezwykłą muzyczną podróż.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej