Going. | Pastora Galvan - awangardowa tancerka flamenco - PJATK

Pastora Galvan - awangardowa tancerka flamenco

19:00 | Niedziela, 22 września 2019

PJATK

Koncert

120 zł

120 zł

Dynamiczna, nieprzewidywalna pełna kobiecej energii, uroku, miękkości ruchu a zarazem prowokująca i harda.
Pastora Galván - to jedna z najbardziej znanych tancerek flamenco na świecie. Posiada własny rozpoznawalny, nowoczesny styl tańca, który w dużej mierze inspirowany jest twórczością jej sławnego brata Israela Galván, choć jak sama twierdzi, jest Ona, także bardzo mocno związana z tradycją tego tańca.
Pastora Galván, flamenco uczyła się od dziecka a nawet można powiedzieć, że odziedziczyła go w genach ponieważ jej ojciec Jose Galván jest znanym tancerzem i nauczycielem flamenco w Sewilli. Pastora studiowała taniec w Konserwatorium tańca w Sewilli, jednocześnie występując na scenie z profesjonalnymi zespołami. Bardzo szybko zyskała sławę, występowała na wielu scenach w tak odległych krajach jak: Kuba, Japonia , USA, oraz kraje Bliskiego Wschodu.
Na Biennale de Flamenco w Sevilli Pastora występuje nieprzerwanie od 1998 do 2006 roku . Jej słynny spektakl „La Francesa”, to jej autorski projekt, w którym występuje w 5 choreografiach stworzonych specjalnie dla niej przez Israela Galván.
Pastora Galván, jest niezaprzeczalną mistrzynią flamenco.
Do Polski przyjedzie wraz z genialnym gitarzystą Juanem Ramirezem i ze śpiewaczką Cristiną Tovar.

Odbędą się dwa koncerty 21- 22 września 2019 o godzinie 19.00 w prestiżowej Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

Wydarzeniu towarzyszą 3 dniowe warsztaty tańca w dniach 20-22 .09.2019 prowadzone przez Pastorę Galvan oraz śpiewu z Cristiną Tovar i gry na gitarze z Juanem Ramirezem.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej