Going. | Kino letnie w MOCAK-u _ Tanna - MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie

// for English please scroll down //

Przez całe wakacje MOCAK zaprasza na wieczorne seanse filmowe nawiązujące do problematyki wystawy Natura w sztuce | Nature in Art. Pokazy odbywają się w piątki o godzinie 21 w podcieniach Muzeum od 5 lipca do 30 sierpnia, w ramach Filmowe piątki w MOCAK-u | Film Fridays at MOCAK.

Wstęp 1 zł. Wszystkie filmy z polskimi napisami.

Przed wieczornymi seansami kina letniego w MOCAK-u razem z Fundacją WWF Polska zapraszamy na projekcje filmu „Nonoy i morski potwór” (1 min 55 s). Stworzony w ramach projektu Fish Forward film prezentowany będzie w każdy wakacyjny piątek.


W piątek, 26 lipca o godzinie 21 zapraszamy na film: „Tanna” (2015, 1 h 40 min) w reżyserii Martina Butlera i Bentleya Deana.

O filmie:
Nominowana do Oscara opowieść oparta na prawdziwych wydarzeniach, nakręcona z udziałem rdzennej ludności Yakel. Tanna to wyspa położona na Południowym Pacyfiku, zamieszkana przez ostatnie tradycyjne plemiona żyjące według Kastom, lokalnego prawa przodków. Młoda Wawa zakochuje się we wnuku wodza Dainie. Niebawem jednak starszyzna decyduje, aby zamążpójściem dziewczyny przypieczętować rozejm ze zwaśnionym plemieniem Imedinów. Mimo że małżeństwa z miłości nie leżą w tutejszej tradycji, młodzi zostają kochankami, za co Daina spotyka wygnanie z wioski. Wawa ucieka śladem ukochanego, a znieważeni Imeduni żądają zemsty, grożąc wojną. Połączenie dziewiczej przyrody wyspy, bogatej kultury plemiennej z opowieścią o miłości, która nie uznaje żadnych zakazów, sprawia, że film Tanna przenosi nas w niezwykły świat i dostarcza niesamowitych doznań emocjonalnych i estetycznych. Filmowi towarzyszy nastrojowa muzyka Lisy Gerrard. Historia tych dwojga zakochanych w sobie ludzi zmieniła na zawsze panujące na wyspie zasady.

Zwiastun → https://youtu.be/SX2-R68quWE

Harmonogram projekcji:
→ 26 lipca – „Tanna”
→ 2 sierpnia – „Grizzly Man”
→ 9 sierpnia – „Wyprawa Kon-Tiki”
→ 16 sierpnia – „Nasze jutro”
→ 23 sierpnia – „Barany. Islandzka opowieść”
→ 30 sierpnia – „Serce psa”

Dobór repertuaru: Adrian D. Kowalski

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej