Going. | Spotkanie organizacyjne i wprowadzające - Extinction Rebellion - EkoCentrum Wrocław

Spotkanie organizacyjne i wprowadzające - Extinction Rebellion

18:00 | Poniedziałek, 22 lipca 2019

EkoCentrum Wrocław

Spotkanie

Free

Free

Jesteśmy w sytuacji kryzysowej. Destrukcja fauny i flory, niekontrolowane zanieczyszczenia i załamanie się klimatu stawiają pod znakiem zapytania przyszłość ludzkości i planety, na której żyjemy. Stoimy przed najtrudniejszym momentem w historii. Dowody naukowe są przytłaczające. Naszym moralnym obowiązkiem jest walczyć o życie na Ziemi.

Zmiany klimatyczne muszą być priorytetem dla rządu i społeczeństwa. Pilnie potrzebujemy przebudowy systemu pozyskiwania energii i produkcji. Musimy także zmienić kulturę. Rozpasany konsumpcjonizm jest wizją krótkowzroczną. Czas przyjąć do wiadomości, że iluzja niekończącego się wzrostu napotyka naturalne bariery. Musimy działać, by wyprowadzić świat z kursu, który zakończy się katastrofą. Przebudowa ta będzie procesem ciągłym, kształtowanym przez to, jak dobrze możemy współpracować, ufać sobie nawzajem i dać wszystkim głos. W ten sposób Extinction Rebellion wprowadza holokrację!

Spotkanie prowadzone będzie według następującej agendy:
- Na czym polega rebelia
- Nasze cele, wartości i misja
- Kod działania
- Przedstawienie struktur i grup roboczych
- System funkcjonowania
---
W Extinction Rebellion nie nazywamy się antykapitalistami, anarchistami, socjalistami czy jakkolwiek inaczej, nie uważamy, żeby to było konieczne (ale wszyscy, którzy chcą kierować się naszymi zasadami i wartościami, są mile widziani).

Widzimy się. Wcześniej, czy później.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej