Going. | Wild Styles (Kfjatek & Pan Zimna Łapa) - Klub Alchemia

Wild Styles (Kfjatek & Pan Zimna Łapa)

22:00 | Sobota, 20 lipca 2019

Klub Alchemia

Impreza

TBA

TBA

Wild Styles to cykl imprez, których nazwa nawiązuje do najbardziej znanego filmu poświęconego kulturze hip-hop - "Wild Style". Dawno, dawno temu w odległym Nowym Jorku na imprezach zaczynali grać pierwsi dj-e – Kool Herc, Grandmaster Flash i kilku innych. Ci pionierzy pierwsi pokazali co to scratch, beat juggling i jak wprawić tłum w zachwyt za pomocą adapterów i miksera. Ponad 30 lat później w krakowskim klubie Alchemia nawiązujemy do tamtych czasów.

Cykl „Wild Styles” to odkurzacz wciągający kurz z zapomnianych „wheels of steel” jak mówiono kiedyś na adaptery! Stawiamy nie tylko na najlepszą muzykę, ale też na formę jej podania. Występujący na imprezach dj-e nie ograniczają się do przyciskania przycisków „play” i ”stop” pomiędzy kolejnymi piosenkami. Scratch’e, beat juggling i inne akrobacje na adapterach to integralny fragment ich występów!
Dwa adaptery, mikser i zero ograniczeń to zasady tej imprezy. Usłyszeć na imprezach będzie można hip-hop, funk, soul, house, cokolwiek ale zawsze najlepsze!
Parafrazując Big L – We Got The Wild Style!

Line up:

Pan Zimna Łapa aka Lapsky
Kfjatek

Wjazd: free


Pan Zimna Łapa
(aka Lapsky aka PZŁ) to turntablista, DJ i producent rezydujący w Krakowie. Jest mistrzem Polski VChamps. Za gramofonami stoi od 2006 roku, produkuje od 2003. Czynnie działa w turntablistycznym kolektywie Missing Ingredient, moderuje również legendarne forum tablism.com. Współprowadził klasyczną audycję Turntable Show, która gościła na falach Radia Rewers. Fani skreczu w całej Polsce znają go z ogromnej ilości skrecz sesji w różnych miejscach kraju. Wielokrotnie zderzał się na scenie z takimi tuzami jak DJ Eprom, bNtheDJ, Chmielix czy DJ Krime.Łapa to również zapalony DJ, w swoich setach w brawurowy i zaskakujący sposób łączy: funky, disco, breaks, mash-ups, real hip-hop, miami bass, jungle, riddimy, afrobeat, dubstep, jump up, filter house, garage, bass music. Okrasza je umiejętnie dobranymi efektami, i przede wszystkim wyśmienitymi, melodyjnymi skreczami, tworząc na gramofonach coś więcej niż przeciętny set djski. Jego największym sukcesem jest zwycięstwo na organizowanych przez firmę Vestax zawodach VChamps 2011. Jego unikatowe umiejętności kreatywnego miksowania zostały docenione przez legendy światowego DJingu i turntablismu – Qberta i Craze’a.

Kfjatek.

Mistrz niczego zawsze.
Zaczynał swoją przygodę z adapterami w 2004 r. grając imprezy z muzyką jamajską. Prezentując reggae i pochodne odwiedził sporo miast, miasteczek i festiwali. Z wiekiem ewoluował muzycznie i od kilku lat prezentuje na swoich imprezach wybuchową mieszankę różnych gatunków muzycznych – od hip-hopu, przez funk, house do garage. Będąc miłośnikiem turntablismu – w trakcie występów nie zapomina o skratchowaniu.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej