Going. | Rodzinne warsztaty origami - MSiTJ Manggha

Rodzinne warsztaty origami

15:00 | Piątek, 2 sierpnia 2019

MSiTJ Manggha

Warsztat

10 zł

10 zł

Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 7-12 lat na warsztaty origami – tradycyjnej sztuki składania papieru. Zajęcia odbędą się w przestrzeni Muzeum Manggha w piątek 2 sierpnia w godz. 15.00–15.45.

Koszt udziału wynosi 10 zł za osobę, płatności dokonuje się stacjonarnie w dniu warsztatów. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres mailowy edukacja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Origami 2 sierpnia”, a w treści podając imię, nazwisko oraz wiek zgłaszanego uczestnika. Z uwagi na limitowaną liczbę uczestników (maksymalnie 20 osób), zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji miejsc.
Uprzejmie prosimy o dostosowanie się do zaproponowanej organizacji zajęć: na czas warsztatów prosimy nie pozostawiać dzieci bez opieki osoby dorosłej. Przyjmujemy jedynie zgłoszenia w formie „dorosły/dorośli + dziecko/dzieci”.

Czym jest origami? Jest to tradycyjna sztuka składania papieru. Nazwa pochodzi od japońskich znaków: „składać” (jap. ori) oraz „papier” (jap. kami). Do praktykowania origami potrzebna jest kartka papieru o odpowiedniej wielkości i kształcie, a także znajomość sekwencji zagięć, które pozwolą nam wykreować pożądany kształt. Jedną z najpopularniejszych figur origami jest żuraw (jap. tsuru), w kulturze japońskiej postrzegany jako symbol długowieczności, szczęścia i lojalności.

Tematyka origami jest bardzo różnorodna. Sztuka ta pozwala tworzyć m.in. papierowe figury roślin i zwierząt, przedmioty nawiązujące do poszczególnych pór roku, akcesoria zakorzenione w tradycji japońskiej. Finalny efekt wizualny origami uzależniony jest od umiejętności manualnych oraz poziomu precyzji wykonywanych zagięć. Przemysł papierniczy wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pasjonatów origami: w sprzedaży dostępne są zestawy arkuszy papieru o optymalnej gramaturze oraz bogatej palecie barw i wzorów.

PATRONAT HONOROWY
▪ Ambasada Japonii w Polsce
▪ Ambasada Rzeczypospolitej Polski w Tokio
▪ Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
▪ Konsul Honorowy Japonii w Krakowie

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej