Going. | Sensoryczna opowieść o kuchni japońskiej - Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha

Sensoryczna opowieść o kuchni japońskiej

16:00 | Dzisiaj
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha

Spotkanie

5 zł

5 zł

Zapraszamy na prelekcję o kuchni japońskiej. Zajęcia odbędą się w przestrzeni Muzeum Manggha we wtorek 20 sierpnia w godz. 16.00–16.45. Dynamika spotkania dostosowana będzie do młodzieży i osób dorosłych (minimalny wiek uczestnika: 15 lat).

Koszt udziału wynosi 5 zł za osobę, płatności dokonuje się stacjonarnie w dniu warsztatów. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres mailowy edukacja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Kuchnia 20 sierpnia”, a w treści podając imię, nazwisko oraz wiek zgłaszanego uczestnika. Z uwagi na limitowaną liczbę miejsc (maksymalnie 30 osób), zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji. Informujemy, że prelekcja nie ma charakteru degustacji (nie angażujemy zmysłu smaku)

Kuchnia japońska znana jest na całym świecie – w każdym dużym mieście znajduje się przynajmniej kilka restauracji sushi. Temat kulinariów jest dla Japończyków niezwykle istotny, z powagą traktują go jako jedną ze sztuk wartą zgłębiania. Przez wiele lat doskonalili ten element kultury, każdy uznany szef kuchni dąży do perfekcji w ramach swojej dziedziny kulinarnej. Pierwsze skojarzenie z kuchnią japońską to bardzo często potrawa sushi, jednak warto wiedzieć, że japońska tradycja kulinarna jest bardzo rozwinięta i dalece wykracza poza popularne: ryż i ryby. Podczas sensorycznej opowieści uczestnicy zdobywają wiedzę o najpopularniejszych daniach japońskich oraz produktach używanych w procesie ich przygotowywania. Za pomocą zmysłów węchu, wzroku oraz dotyku poznajemy walory kuchni japońskiej.

PATRONAT HONOROWY
▪ Ambasada Japonii w Polsce
▪ Ambasada Rzeczypospolitej Polski w Tokio
▪ Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
▪ Konsul Honorowy Japonii w Krakowie

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej