Going. | Koncerty Promenadowe: koncert piosenki francuskiej - Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie

Koncerty Promenadowe: koncert piosenki francuskiej

15:00 | Niedziela, 25 sierpnia 2019

Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie

Koncert

Free

Free

Już po raz trzeci Krakowskie Forum Kultury udowadnia, że lato w Krakowie nigdy nie jest nudne i zaprasza na Koncerty Promenadowe do Altany na Plantach. Tradycyjnie podczas każdego wakacyjnego weekendu Altana rozbrzmiewać będzie muzyką i dźwiękami wspaniałej, wspólnej zabawy!

W piątkowe wieczory w trakcie potańcówek zaprezentują się tancerze z krakowskich szkół tańca, którzy porwą wszystkich do tanecznych pląsów. Sobotnie przedpołudnia to chwile poświęcone najmłodszym: dla dzieci przygotowaliśmy koncerty, występy i ciekawe, angażujące zabawy. Zaś w niedzielne popołudnia do Altany zawitają najznamienitsi artyści z Krakowa i nie tylko!

Koncert piosenki francuskiej

25 sierpnia, niedziela, 15:00

Koncert François Martineau z zespołem to 90 minut niezwykłej podróży przez Francję. Słuchając utworów Charlesa Aznavoura, Edith Piaf, Jacquesa Brela i Georga Brassensa, przeniesiemy się na
przedmieścia Paryża, zajrzymy na poddasza malarzy i poetów, zagubimy się w ciasnych uliczkach i na barwnych placach, przysiądziemy do stolików, by sączyć wino i odwiedzimy miasta portowe, z których popłyniemy aż do San Francisco. Utwory wchodzące do kanonu piosenki francuskiej, jak i te mniej znane oraz współczesne kompozycje zabrzmią w języku oryginalnym oraz polskim.

Wystąpią:

François Martineau – pochodzi z Francji, z Wandei. Jego ojciec Roger Martineau (razem z wujkiem Patrice) ma tam zespół Les Frères Martineau. To właśnie on nauczył François grać na gitarze.
François od kilku lat mieszka i pracuje w Krakowie. Jednocześnie występuje z gitarą na ulicach, „aby choć przez chwilę dawać przyjemność i radość ludziom, którzy przechodzą obok”. Był półfinalistą w programie Mam talent w 2018 roku

Adrianna Kućmierz – aktorka i wokalistka, pianistka,
autorka piosenek.

Mateusz Gurgul – pianista, akordeonista i kompozytor.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

Wydarzenia odbywać się będą w Altanie na Plantach, od strony ul. Westerplatte.

W przypadku niepogody wydarzenia przeniesione zostaną do Sali Teatralnej Krakowskiego Forum Kultury (ul. Mikołajska 2, Mały Rynek).

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej