Going. | VOICES OF THE COSMOS w Spatifie - Klub SPATiF

VOICES OF THE COSMOS w Spatifie

20:00 | Sobota, 23 listopada 2019

Klub SPATiF

Koncert

20 zł

20 zł

MUZYKA I ASTRONOMIA w Spatifie • niezwykły, audiowizualny koncert: wynik współpracy muzyków, artystów dźwiękowych i naukowca astronoma !!

VOICES OF THE COSMOS to projekt stworzony przez dwóch artystów dźwięku: Rafała Iwańskiego (muzyka znanego z grup HATI, Alameda 5 i Innercity Ensemble, solo występującego jako X-Navi:Et) i Wojciecha Ziębę (szefa wydawnictwa muzycznego BEAST OF PREY, redaktora pisma muzycznego HARD Art, solo występującego jako ELECTRIC URANUS) oraz astronoma Sebastiana Soberskiego, kierownika Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Grudziądzu i radioastronoma w Centrum Astronomii UMK w Piwnicach pod Toruniem.

Obaj członkowie projektu odpowiedzialni za sferę dźwiękową posiadają ogromne doświadczenie w dziedzinie muzyki elektroakustycznej. Twórcy wykorzystują oryginalne sygnały i dźwięki pochodzenia pozaziemskiego pozyskane za pośrednictwem radioteleskopów (pulsary, magnetosfery planet, Słońce, zorza polarna), nagrania archiwalne z misji kosmicznych i sygnały z przestrzeni kosmicznej. Ścieżki instrumentalne wkomponowane w rytmy i tony "dźwięków kosmosu" są bogate sonorystycznie i stworzone przy użyciu instrumentów elektronicznych, zarówno cyfrowych jak i analogowych oraz rozmaitych obiektów akustycznych. Albumy "Voices of the Cosmos" (2011), "Voices of the Cosmos II" (2013) zostały entuzjastycznie odebrane przez słuchaczy i zebrały bardzo dobre recenzje. Inicjatywa uzyskała także uznanie i poparcie w środowisku naukowym (Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Polskie Towarzystwo Astronomiczne). Od 2011 r. projekt VOICES OF THE COSMOS prezentowany był w placówkach kulturalnych, naukowych i na festiwalach muzycznych. W styczniu 2019 ukazał się ostatni album projektu - "Voices of the Cosmos III".

http://www.voicesofthecosmos.pl
https://voicesofthecosmos.bandcamp.com

Bilety 20/30/40

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej