Going. | Filmy z Monicą Bellucci - Kino Przytulne

Filmy z Monicą Bellucci

18:00 | Piątek, 16 sierpnia 2019

Kino Przytulne

Film

10 zł

10 zł

MONICA BELLUCCI (ur. 30 września 1964 w Citta di Castello) – włoska aktorka.
Początkowo pracowała jako modelka, w filmie debiutowała w 1990 roku. Grała głównie w filmach włoskich i francuskich (m.in. „Apartament” (1996; nominacja do Cezara), „Doberman” (1997), „Noworoczny koniec świata” (1998). Znana amerykańskiej publiczności po roli w „Podejrzanym” (2000), gwiazdą światowego formatu i współczesnym symbolem seksu stała się po występie w „Malenie” Giuseppe Tornatore (2000).
Pozycję gwiazdy ugruntowała rolami w kontrowersyjnym „Nieodwracalne” Gaspara Noe (2002), ekranizacji komiksu „Asterix i Obelix: Misja Kleopatra” (2002), drugiej i trzeciej części trylogii Andy’ego i Larry’ego Wachowskich „Matrix Reaktywacja” i „Matrix Rewolucje” (2003) oraz w „Pasji” Mela Gibsona (2004), gdzie wcieliła się w postać Marii Magdaleny. W 2015 roku w filmie „Spectre” w wieku 51 lat wcieliła się w postać Lucii Sciarry, stając się jednocześnie najstarszą „dziewczyną Bonda”.

FILMY Z MONICĄ BELLUCCI w Kinie Przytulnym:
MALENA (2000) - 2, 6 VIII
APARTAMENT (1996) - 9, 13 VIII
ZA ILE MNIE POKOCHASZ? (2005) - 16, 20 VIII
NOWOROCZNY KONIEC ŚWIATA (1998) - 30 VIII, 3 IX
CO KRYJE MIŁOŚĆ? (2011) - 6, 10 IX
DZIKA KREW (2008) - 13, 17 IX
PODEJRZANY (2000) - 20, 24 IX
Seanse w piątki o godz.18.00 i we wtorki w okolicy godz.14.00.
Bilety w cenie 10 złotych do nabycia 20 minut przed każdym seansem, przed salą kina (płatność gotówką).

MALENA (Włochy-USA; 2000; 105 minut) – nastrojowa opowieść rozgrywająca się podczas II wojny światowej w sennym sycylijskim miasteczku. 13-letni Renato jest zafascynowany mieszkającą tu od niedawna piękną kobietą, czekającą na męża, który walczy na froncie. Każde publiczne pojawienie się Maleny zamienia się w spektakl. Wszędzie towarzyszą jej pożądliwe spojrzenia i niewybredne komentarze mężczyzn oraz złośliwe plotki ich zazdrosnych żon. Kiedy dociera wiadomość o śmierci męża Maleny, wśród mieszkańców pęka bariera tłumionych żądzy, zazdrości i gniewu. REŻYSERIA: Giuseppe Tornatore. WYKONAWCY: Monica Bellucci, Giuseppe Sulfaro, Luciano Federico, Matilde Piana. (2, 6 VIII)

APARTAMENT (Francja-Hiszpania-Włochy; 1996; 115 minut) – intrygująca historia miłosna, trzymająca w napięciu i zaskakująca rozwojem wydarzeń. Max, młody i dynamiczny pracownik firmy informatycznej ma niebawem poślubić siostrę swojego szefa, Muriel. Teraz wybiera się w kilkudniową podróż służbową do Tokio. W paryskiej restauracji, gdzie umawia się z japońskim kontrahentem, wydaje mu się, że słyszy głos Lisy, w której kiedyś był szaleńczo zakochany. Ona jednak niespodziewanie zniknęła z jego życia dwa lata temu. Kiedy kobieta wybiega z restauracji, Max postanawia ją odnaleźć i dowiedzieć się dlaczego go porzuciła. REŻYSERIA: Gilles Mimouni. WYKONAWCY: Vincent Cassel, Monica Bellucci, Romane Bohringer, Jean-Philippe Eccofey, Sandrine Kiberlain, Olivier Granier. (9, 13 VIII)

ZA ILE MNIE POKOCHASZ? (Francja-Włochy; 2005; 95 minut) – nieśmiały samotnik Francois wygrywa główną nagrodę na loterii i wynajmuje luksusową prostytutkę z placu Pigalle, której od dawna jest zakochany. Czysty finansowo układ komplikuje rodzące się uczucie oraz zazdrosny i brutalny „opiekun” kobiety. REŻYSERIA: Bertrand Blier. WYKONAWCY: Bernard Campan, Monica Bellucci, Gerard Depardieu, Jean-Pierre Darroussin, Sara Forestier, Seidy Lopez. (16, 20 VIII)

NOWOROCZNY KONIEC ŚWIATA (Włochy; 1998; 100 minut) – komediodramat nafaszerowany „czarnym” i groteskowym humorem. Przedmieścia Rzymu. Mieszkańcy apartamentowca przygotowują się do zabawy sylwestrowej. Nawet nie przeczuwają, że to będzie niezapomniany wieczór, bowiem w każdym mieszkaniu dojdzie do nieplanowanych, zabawnych, dramatycznych, a nawet kuriozalnych wydarzeń. Wśród atrakcji znajdą się m.in. zdrada i zemsta, próba samobójstwa, zabawy z prostytutką, włamanie, narkotyki i dynamit. REŻYSERIA: Marco Risi. WYKONAWCY: Monica Bellucci, Claudio Santamaria, Marco Giallini, Beppe Fiorello, Ludovica Modugno, Alessandro Haber, Maria Monti. (30 VIII, 3 IX)

CO KRYJE MIŁOŚĆ (Włochy; 2011; 120 minut) – romantyczna i zabawna historia trzech mężczyzn, w których życiu nagle pojawia się tajemnicza nieznajoma i zmienia ich dotychczasowe podejście do seksu i miłości. REŻYSERIA: Giovanni Veronesi. WYKONAWCY: Robert De Niro, Monica Bellucci, Riccardo Scamarcio, Laura Chiatti, Carlo Verdone, Valeria Solarino, Donatella Finocchiaro, Michele Placido. (6, 10 IX)

DZIKA KREW (Włochy-Francja; 2008; 145 minut) – oparty na faktach dramat historyczny, którego akcja rozgrywa się we Włoszech podczas II wojny światowej. Pełna namiętności historia pary gwiazd filmowych, których gorący romans jest szeroko komentowany w całym kraju budząc skrajne uczucia - są uwielbiani przez publiczność, ale ze względu na swoje powiązania z faszystami mają także zajadłych przeciwników. Kiedy Włochy zostają wyzwolone przez siły alianckie, aktorska para musi stawić czoła oskarżeniom o kolaborację. REŻYSERIA: Marco Tullio Giordana. WYKONAWCY: Monica Bellucci, Luca Zingaretti, Alessio Boni, Maurizio Donadoni, Tresy Taddei, Luigi Diberti, Giovanni Visentin. (13, 17 IX)

PODEJRZANY (USA; 2000; 110 minut) – dramat psychologiczno-kryminalny. Noc sylwestrowa w Puerto Rico. Bogaty i wpływowy prawnik Henry Hearst zostaje wezwany na komisariat, gdzie kapitan Benezet chce mu zadać kilka pytań. Zapewnia, że potrwa to tylko kilka minut. Dzień wcześniej Hearst podczas porannego joggingu znalazł w parku zwłoki nastolatki. Rozmowa w komisariacie zaczyna się przeciągać i wyraźnie zamienia się w przesłuchanie. Coraz więcej faktów świadczy o tym, że Hearst odpowiada za śmierć dziewczynki. Dodatkowo obciążają go zeznania żony. REŻYSERIA: Stephen Hopkins. WYKONAWCY: Gene Hackman, Morgan Freeman, Thomas Jane, Monica Bellucci, Nydia Caro. (20, 24 IX)

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej