Going. | Pokaz filmu "Ostatni Pociąg do Warszawy" i spotkanie z twórcami - Alfa Centrum Białystok

Pokaz filmu "Ostatni Pociąg do Warszawy" i spotkanie z twórcami

18:30 | Czwartek, 22 sierpnia 2019

Alfa Centrum Białystok

Film

Free

Free

Galeria Arsenał zaprasza na pokaz filmowy w ramach Moduł D. Podlasie • projekt edukacyjny
We współpracy z Fundacja Kultury bez Barier i Alfa Centrum Białystok

22 sierpnia o 18:30 w Alfa Centrum, ul. Świętojańska 15, CO - WORKING, II piętro, przy sklepie TOTEM, odbędzie się pokaz filmu „Ostatni Pociąg do Warszawy" i spotkanie z twórcami,
z tłumaczeniem PJM i napisami dla niesłyszących.

O FILMIE
Dom Mody Limanka to powołany w połowie 2017 roku i upadły w maju 2019, łódzki kolektyw artystyczny. Działalność grupy w większości skupiała się na organizowaniu wydarzeń artystycznych w mieszkaniu wynajmowanym przez członków i członkinie DML. Jego siedziba mieściła się w byłym gabinecie ginekologicznym, gdzie praca zawodowa i życie prywatne toczyły się równolegle. Podobnie dla kolektywu mieszkanie funkcjonowało jednocześnie jako przestrzeń prywatna i publiczna, stając się: pracownią, galerią, showroomem, domem, a przy okazji najnowszej produkcji również planem zdjęciowym.
Film Ostatni pociąg do Warszawy jest produkcją wieńczącą działalność grupy, opowiada o życiu kolektywu, którego mityczne 5 minut sławy minęło. Bohaterowie stają u progu decyzji, czy przeprowadzić się do stolicy, z doszczętnie rozkopanej i trapionej niedostatkiem Łodzi, czy zostać i realizować utopijny projekt o „prowadzeniu działalności artystycznej na peryferiach tego kraju”
Dom Mody Limanka, Ostatni pociąg do Warszawy, 2019
film, 22 minuty

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej