Going. | PTV: Świat Amosa – pokaz i spotkanie z Cécile B. Evans - U-jazdowski Kino

PTV: Świat Amosa – pokaz i spotkanie z Cécile B. Evans

19:00 | Sobota, 14 września 2019

U-jazdowski Kino

Film

10/16 zł

10/16 zł

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza na specjalny pokaz serialu „Świat Amosa” [„Amos' World”] brytyjskiej artystki Cécile B. Evans w ramach siódmej odsłony projektu „PTV. Performans TV” oraz na spotkanie z artystką.

„Świat Amosa” [„Amos' World”] to fikcyjny serial telewizyjny o nowoczesnym osiedlu mieszkaniowym, projektancie i mieszkańcach oraz stopniowo rozwiewających się nadziejach, jakie niósł projekt jego wzorcowego budynku. Architekt, któremu marzyło się stworzenie doskonale zunifikowanej jednostki budownictwa komunalnego, musi pożegnać się ze swoimi ambicjami, kiedy mieszkańcy zaczynają negocjować własną sprawczość w rzeczywistości i w świecie wirtualnym. Składająca się z trzech części historia staje się alegorią ludzkiej egzystencji w sztucznie stworzonych rzeczywistościach, kiedy postacie zaczynają się buntować przeciwko technologicznym, ideologicznym i fizycznym strukturom, próbującym nałożyć na nie ograniczenia.

„Świat Amosa” został początkowo pomyślany jako trzyczęściowa instalacja wideo, filmowana w wielu miejscach i mediach, w taki sposób, by zatrzeć granicę między rzeczywistością i jej symulacją. W Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski serial zostanie wyjątkowo pokazany jako część programu kinowego, w ramach którego artystka weźmie udział w spotkaniu z publicznością poświęconym filmom, instalacji i procesie realizacji tego projektu.

Cécile B. Evans analizuje wartość emocji we współczesnych społeczeństwach i fenomen buntu, kiedy emocje wchodzą w kontakt ze strukturami władzy, które mają bezpośredni wpływ na nasze codzienne życie. Jej projekty łączą instalacje, wideo, rzeźbę i performans, wykorzystując fabułę jako punkt wyjścia do negocjowania wielu różnorodnych rzeczywistości we wspólnej przestrzeni.

Po pokazie rozmowę z Cècile B. Evans poprowadzi Amal Khalaf.

Pokaz w ramach PTV. Performans TV. Odcinek 7
Kuratorki: Michał Grzegorzek i Joanna Zielińska
Więcej o PTV: https://u-jazdowski.pl/program/perfo/ptv-performans-tv/ptv-performans-tv-7

Serial w języku angielskim z polskimi napisami.
Rozmowa w języku angielskim.

Bilety
16 zł normalny, 14 zł ulgowy, 10 zł z kartą widza
Kup online: https://u-jazdowski.pl/kino/repertuar/swiat-amosa
lub na miejscu: kasa jest czynna 30 minut przed rozpoczęciem seansu

Dojazd
Bądź eko! Zachęcamy do przyjeżdżania do kina rowerem lub komunikacją miejską. Parking przed Zamkiem Ujazdowskim jest płatny, liczba miejsc postojowych dla aut jest ograniczona. Mamy za to dużo stojaków na rowery. Przy Placu na Rozdrożu znajduje się wiele przystanków autobusowych i stacja Veturilo.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej