Going. | Przemek Strączek Quartet - Jazz Club "Muzeum"

Przemek Strączek Quartet

19:00 | Niedziela, 22 września 2019

Jazz Club "Muzeum"

Koncert

od 30 zł

od 30 zł

Przemek Strączek Quartet to zespół znakomitych i utytułowanych muzyków jazzowych.
Przemysław Strączek – gitarzysta jazzowy, kompozytor, pedagog, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, laureat wielu polskich i światowych konkursów i nagród, autor pięciu płyt "Earthly Room" 2007,"Light & Shadow" - 2010 oraz "Evans" 2012 nagraną z gitarzystą z Hong Kongu Teriverem Cheung i White Grain of Coffee - 2014, Three Continents - 2016. Koncertował w wielu krajach świata m in. w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Czechach we Włoszech w Chinach, Singapurze i Malezji. Współpracował z wybitnymi muzykami sceny jazzowej m. in. Andy Sheppardem, Xu Fengxia czy Januszem Muniakiem.
Marcin Kaletka - saksofonista sopranowy i tenorowy, absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Frost School of Music, University of Miami, USA. Od 2014 r. wykładowca na Akademii Muzycznej w Katowicach. Zdobywca wielu nagród na festiwalach oraz konkursach jazzowych w kraju i za granicą. Współpracuje z wieloma uznanymi muzykami polskimi innymi z Piotrem Wojtasikiem, Agą Zaryan, Wojciechem Myrczkiem. Autor i współautor licznych płyt jazzowych nagranych dla renomowanych wytwórni fonograficznych.
Maciej Kitajewski -absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie gitary basowej i kontrabasu u Michała Barańskiego. Członek wielu zespołów jazzowych i rozrywkowych z którymi zdobywał nagrody na wielu krajowych i międzynarodowych konkursach jazzowych takich jak Jazz nad Odrą we Wrocławiu, RCK PRO JAZZ w Kołobrzegu, Żylina International Jazz Contest w Słowacji, Blue Note Jazz Competition w Poznaniu, Bielskia Zadymka Jazzowa w Bielsku Białej.
Patryk Dobosz – perkusista, laureat wielu konkursów jazzowych:- I Nagroda na „IV Europejskich Integracjach Muzycznych” w Żyrardowie z zespołem „Toing Trio” (2008);- I Nagroda w V Ogólnopolskim Konkursie Zestawowym w Opolu (2008); - Specjalna nagroda indywidualna Leszka Możdżera na konkursie Jazz Juniors (2009); - I Nagroda na prestiżowym Jazz Hoeilaart w Belgii z zespołem High Definition (2011).Koncertuje na całym świecie m.in. w Europie, USA i Azji. Współpracował z artystami światowego formatu: Randy Brecker, John Abercrombie, Wayne Escoffery, Jane Monheit, Ed Cherry, Amir ElSaffar, Joel Frahm, Aga Zaryan, Monika Borzym, Adam Pierończyk, Grzegorz Nagórski, Janusz Muniak, Maciej Obara, Piotr Wyleżoł, Włodek Pawlik.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej