Going. | Apostolis Anthimos: Parallel Worlds - Forum

Apostolis Anthimos: Parallel Worlds

19:00 | Środa, 18 września 2019

Forum

Koncert

20/30zł

20/30zł

Jeden z najwybitniejszych polskich instrumentalistów!

Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na koncert w ramach cyklu Premiery Muzyczne:

Apostolis Anthimos: Parallel Worlds

18 września 2019, godz. 19:00
klub Fama, ul. Legionowa 5
bilet: 20 zł (przedsprzedaż) / 30 zł (w dniu koncertu) – do kupienia w kasie kina Forum (ul. Legionowa 5), kasie BOK/CLZ (ul. Warszawska 19) i na stronie https://bilety.bok.bialystok.pl/

“Parallel Worlds” to najnowszy album (2018) jednego z najwybitniejszych polskich instrumentalistów, Apostolisa Anthimosa. Na płycie znalazło się 14 kompozycji Apo w jazzowych aranżacjach, są to w większości nowe utwory, jak i te starsze w odświeżonych, zaskakujących wersjach. Płyta uznana została za jedną z najciekawszych jazzowych premier 2018 roku. Dla fanów jazzu to koncert obowiązkowy.

Apostolis Anthimos – urodzony w Polsce Grek, uznawany jest za jednego z najciekawszych instrumentalistów. Gitarzysta z powołania, perkusista z zamiłowania. Nieodłącznie kojarzony z bluesem (Dżem, Krzak, SBB), ale również z jazzem i rockiem – muzyką fusion.

We wczesnych latach 70. grał z Czesławem Niemenem. Współpracował z Tomaszem Stańko – grając na jego albumach na perkusji, grywał z Patem Metheny, Gilem Goldsteinem, Paulem Wertico, Tomaszem Szukalskim, Jimem Beardem. Prowadził zespół Theatro, a od ponad dekady gra również z własnym trio – w polskiej oraz międzynarodowej odsłonie, gdzie wspomagają go Gary Husband i Etienne Mbappe. Regularnie nagrywa i koncertuje na całym świecie – czy to z SBB, czy solo – z własnymi projektami.

Skład zespołu:
Marcin Żupański - saksofon
Dawid Broszczakowski - klawisze
Robert Szewczuga - bas
Apostolis Anthimos - gitara / bębny

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej