Going. | O kaukaskim żywiole | Non-fiction w IKM - Instytut Kultury Miejskiej

O kaukaskim żywiole | Non-fiction w IKM

18:00 | Czwartek, 12 września 2019

Instytut Kultury Miejskiej

Spotkanie

Free

Free

Jesień z Non-fiction w IKM rozpoczynamy na Kaukazie. W reporterską podróż zabiorą nas Staszka Budzisz i Wojciech Górecki, znawcy regionu, reporterzy i autorzy książek o Gruzji i Kaukazie. Rozmowę poprowadzi Beata Szewczyk, dziennikarka radiowa związana z Radio Gdańsk S.A..

Podczas spotkania można będzie nabyć książki autorów. Możliwa jest płatność kartą. Z Kartą do Kultury 10% rabatu.

//

Staszka Budzisz - reporterka zajmująca się Gruzją od dekady, bada problemy kraju zamykanego często w skojarzeniach z gościnnością, smaczną kuchnią i malowniczymi krajobrazami. Jej bohaterami są wykluczeni, osoby z niepełnosprawnościami, członkowie mniejszości LGBT, kobiety i mężczyźni – zwykli Gruzini, którzy czekają na prawdziwe zmiany. Współpracuje m.in. z Kwartalnik Przekrój, Duży Format. Autorka książki "Pokazucha. Na gruzińskich zasadach" (Wydawnictwo Poznańskie).

Wojciech Górecki - członek zespołu redakcyjnego Tygiel Kultury, stały współpracownik Nowa Europa Wschodnia. Współautor filmu dokumentalnego "Boskość Stalina" w świetle najnowszych badań (TVP 1998). Autor m.in. książek " "Planeta Kaukaz", "La terra del vello d'oro. Viaggi in Georgia", "Toast za przodków", "Abchazja". Był ekspertem misji UE badającej okoliczności wojny w Gruzji w 2008 roku. Pracuje w Ośrodku Studiów Wschodnich im. Marka Karpia. W 2011 roku był finalistą Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego oraz został nominowany do Nagrody Literackiej Nike. W 2013 roku otrzymał Nagrodę im. Beaty Pawlak. Współpracował m.in. z Gazeta Wyborcza, Życie Warszawy, Rzeczpospolita, Więź, Res Publica Nowa i Tygodnik Powszechny.

//

Koordynatorką cyklu jest Anna Matusewicz.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej