Going. | Finisażowe oprowadzanie po wystawie "Borderline" - MWW Muzeum Współczesne Wrocław

Finisażowe oprowadzanie po wystawie "Borderline"

15:00 | Niedziela, 15 września 2019

MWW Muzeum Współczesne Wrocław

Sztuka

Free

Free

Finisażowe oprowadzanie po Borderline [wystawa główna Triennale Rysunku Wrocław 2019]. Prowadzenie: Stach Szabłowski.

15.09.19 (niedziela), godz. 15.00, wstęp bezpłatny


Muzeum Współczesne Wrocław oraz Triennale Rysunku Wrocław zapraszają na ostatnie oprowadzanie po wystawie Borderline [wystawa główna Triennale Rysunku Wrocław 2019] przygotowane przez kuratora Stacha Szabłowskiego.

Wystawa "Borderline" poświęcona jest imaginacyjnemu, spekulatywnemu i kreacjonistycznemu aspektowi sztuki rysunkowej. Pojęcie 'borderline', które oprócz zaburzenia osobowości przywoływać może podstawową figurę rysunkową – linię wyznaczającą granicę między rysunkiem i nie-rysunkiem, służy za metaforę pewnej sytuacji artystycznej, emocjonalnej i społecznej.

Ramą dla prezentowanych na wystawie rysunkowych imaginacji jest przestrzeń schronu przeciwlotniczego. Bunkier, w którego nawias zostaje wzięta ekspozycja, służy nie tylko jako tło narracji, lecz również jej metaforyczny element – dialektyczna figura schronienia i izolacji, bezpieczeństwa i opresji, autonomicznego mikrokosmosu i oblężonej twierdzy. W jego murach podjęta zostaje refleksja nad rysunkiem pojętym jako praktyka myślenia, wymyślania, a nawet zmyślenia.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej