Going. | Oskar Dawicki: „Piątek trzynastego” – performance rozszerzony - Plac Zbawiciela

Oskar Dawicki: „Piątek trzynastego” – performance rozszerzony

20:00 | Piątek, 13 września 2019

Plac Zbawiciela

Sztuka

Free

Free

Oskar Dawicki
„Piątek trzynastego”

Performance rozszerzony – działanie w przestrzeni publicznej

Plac Zbawiciela, 13 września 2019, godz. 20.00–21.00
21.00 Grand Final

Artysta i Fundacja Puszka zapraszają do spędzenia piątkowego wieczoru na placu Zbawiciela. W tym kojarzonym młodzieżowo i trendsettersko miejscu Oskar Dawicki ugości grupę osób w „złotym wieku”. Prosta inwersja, obfita w tropy interpretacyjne, zaczynając od kwestii demograficznych, takich jak starzenie się społeczeństwa, po zagadnienia socjologiczne czy egzystencjalne ma prowokować refleksję i namysł, kreować relacje interpersonalne, i jeżeli to możliwe, inicjować konsekwencje artystyczne.

Współpracujące lokale: Charlotte Pl. Zbawiciela, Coffee Karma, Heritage Shop & Wine Plac Zbawiciela, Klub Plan B, Rioni Restauracja Gruzińska

Po performansie zapraszamy na after z DJ Jerrym do Klub Plan B/Charlotte Pl. Zbawiciela

Wydarzenie jest częścią programu performatywnego dla warszawskich placów realizowanego przez Fundację Puszka w ramach trzyletniego projektu badawczego „Place Warszawy (do odzyskania)“ – www.placewarszawy.pl. Program towarzyszy wystawie Place. Instrukcja użycia w Zodiak Warszawski Pawilon Architektury (29.06–22.09.2019).

Kuratorki: Ola Litorowicz, Agnieszka Sural
Koordynatorka: Paulina Braun
Organizator: Fundacja Puszka
Partnerzy: Fundacja Bęc Zmiana, Fundacja Witryna
Projekt jest współfinansowany przez m.st. Warszawę

Oskar Dawicki (ur. 1971) – performer, twórca wideo, obiektów i instalacji, rysownik; współtwórca Supergrupy Azorro. Z wykształcenia malarz, znany jest przede wszystkim jako twórca performansów oraz prac pełnych absurdu, groteski i ironii. Jest bohaterem powieści „W połowie puste” (2011) autorstwa Łukasza Gorczycy i Łukasza Rondudy oraz filmu „Performer” (2015) w reżyserii Łukasza Rondudy i Macieja Sobieszczańskiego. Jest patronem pomnika odsłoniętego w 2019 roku w Alejach Ujazdowskich 4 w Warszawie – „Pomnika neurotyków. Kałuży Oskara” autorstwa Rafała Bujnowskiego.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej