Going. | Open Jazz Jam Session - Krzysztof Komeda - Pop'n'Art

Open Jazz Jam Session - Krzysztof Komeda

20:00 | Środa, 11 września 2019

Pop'n'Art

Koncert

Free

Free

Sezon słoikowy wieńczymy nową partią dżemu i tym razem słoiki pozostaną otwarte!

Open Jazz Jam Session - przeplata się w Pop'n'Artowe środy z Acoustic Jazz Jam Session.

Open Jazz Jam Session prowadzone jest przez muzyków z Łódzkiej Akademii Muzycznej oraz gości z innych polskich uczelni muzycznych. Program jamów jest improwizowany, choć ukierunkowany jednym wybranym na dane spotkanie tematem. Tak jak na Acoustic Jazz Jam Session wszyscy muzycy i wokaliści mogą swobodnie dołączać do jazz bandu, a w zamian nagradzani są talonami do wydania na barze.

Na najbliższym spotkaniu zagrają:

Kuba Jung - gitara, Akademia Muzyczna w Łodzi

Temat spotkania - Krzysztof Komeda

Krzysztof Komeda, właśc. Krzysztof Trzciński (ur. 27 kwietnia 1931 w Poznaniu, zm. 23 kwietnia 1969 w Warszawie) – polski kompozytor i pianista jazzowy, twórca znanych na całym świecie standardów jazzowych i muzyki filmowej. Pionier jazzu nowoczesnego w Polsce. Najczęściej występował z własnym sekstetem (założonym w 1956). Napisał muzykę do 65 filmów. Pierwszym filmem zilustrowanym muzycznie przez Komedę była etiuda filmowa Romana Polańskiego Dwaj ludzie z szafą (1958), ostatnim zaś również film tego reżysera – Dziecko Rosemary (USA, 1968), ze słynną „Kołysanką” jako motywem przewodnim. Z wykształcenia lekarz laryngolog.

Jako muzyk jazzowy wywarł istotny wpływ na ukształtowanie się oryginalnego stylu, określanego jako polska szkoła jazzu, który już po tragicznej śmierci artysty miał wpływ na rozwój międzynarodowej sceny jazzowej, zwłaszcza awangardy lat 70. XX wieku skupionej wokół wydawnictwa ECM.

źródło - https://pl.wikipedia.org/

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej