Going. | Malediwy (Janicki / Pospieszalski) | koncert - Fabryka Sztuki w Łodzi

Malediwy (Janicki / Pospieszalski) | koncert

20:00 | Czwartek, 10 października 2019

Fabryka Sztuki w Łodzi

Koncert

Free

Free

miejsce: Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, ul. Tymienieckiego 3, Łódź

MALEDIWY to duet w skład którego wchodzą Marek Pospieszalski i Qba Janicki, wszechstronni improwizatorzy, wywodzący się ze środowisk o wieloletnich tradycjach muzycznych. Po latach współpracy scenicznej w takich zespołach Wojtek Mazolewski Quintet, Tirvyous Wagon, Power of the Horns czy Hot God oraz udziale w dziesiątkach formacji z artystami z całego świata, wśród których znajdują się takie nazwiska jak Roscoe Mitchell, Toshinori Kondo, Marco Eneidi czy Dennis Gonzales, zsynchronizowani w swojej egzystencji wyruszają w trasę we dwóch.

Na przełomie jesieni i zimy 2018, nakładem wytwórni Lado ABC, ukazała się pierwsza płyta duetu zatytułowana “Afroaleatoryzm”. Fuzja dwóch wyrazów oznacza luźny związek z muzyką afrykańską i wszelkimi jej konsekwencjami przy zastosowaniu techniki kompozytorskiej opierającej się na dziele przypadku. Jest to parafraza określenia „aleatoryczny funk” którym posługiwał się trębacz Andrzej Przybielski.

Podczas spotkań z Malediwami można doświadczyć wyrażanego instrumentalnie kultu wszystkiego co żywe i organiczne. Muzycy współtworzą napędzający się mechanizm, który przywołuje obrazy wielu miejsc prowokując do egzotycznych podróży. Jest to muzyka do chwil, które były lub będą.

https://malediwy.bandcamp.com/releases

---
Koncert w ramach projektu #przepraszamy, że w czwartek.
10.10 Malediwy (Qba Janicki / Parek Pospieszalski)
14.11 Alameda 5

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej