Going. | 35. Warszawski Festiwal Filmowy / WFF - Kinoteka i Multikino Złote Tarasy

35. Warszawski Festiwal Filmowy / WFF

11-20.10.2019

Kinoteka i Multikino Złote Tarasy

Festiwal

18-22 zł

18-22 zł

Warszawski Festiwal Filmowy – w Warszawie od 35 lat!

Już od 1985 r. organizatorzy prezentują wiernej, międzynarodowej publiczności filmy nietuzinkowe, nowatorskie, buntownicze, które świetnie pokazują to, co w najnowszym polskim i światowym kinie najlepsze, najciekawsze, pobudzające do ożywionej, merytorycznej dyskusji. Festiwal na bieżąco podąża za trendami, ale stara się też być wierny tradycji. Zawsze poszukuje intrygujących historii, niezwykłych bohaterów w obrazach twórców zupełnie wyjątkowych, którzy pokazują, jak widzą świat. A widzowie jak co roku – dają się zaczarować na całe 10 dni. Niezapomniane 10 dni pełne przygód, indywidualistów, na których czekają i miejsc, które zapamiętają na długo.
Festiwal to jednak nie tylko pokazy i wydarzenia towarzyszące, to również fascynujące spotkania z twórcami z całego świata. Michael Haneke, Lenny Abrahamson, Wim Wenders, Asghar Farhadi, Cristian Mungiu czy Paweł Pawlikowski, to tylko niektórzy z twórców, którzy właśnie na Warszawskim Festiwalu Filmowym zdecydowali się pokazać osobiście swoje filmy. Dziś to czołówka światowego kina, uwielbiani i nagradzani na całym świecie mistrzowie, którzy tak upodobali sobie Warszawę i warszawską publiczność: za klimat, atmosferę, żywe reakcje widzów i długie, inspirujące rozmowy po projekcjach.
Warszawski Festiwal Filmowy to również nagrody dla najlepszych. Mogą się o nie ubiegać propozycje zgromadzone w pięciu festiwalowych sekcjach konkursowych: Konkursie Międzynarodowym, Konkursie 1-2, Konkursie Wolny Duch, Konkursie Filmów Dokumentalnych i Konkursie Filmów Krótkometrażowych. Ponadto widzowie mogą wybierać propozycje dla siebie z pięciu sekcji niekonkursowych, czyli Pokazów Specjalnych, Rodzinnego Weekendu Filmowego, Odkryć, Polskiej Klasyki oraz Najlepszych Polskich Filmów Krótkometrażowych. Poza nagrodami w ramach sekcji konkursowych, na Warszawskim Festiwalu Filmowym swoje wyróżnienia przyznają również jurorzy FIPRESCI, Jury Ekumeniczne, Jury NETPAC, Młodzi Krytycy FIPRESCI, a także Widzowie Warszawskiego Festiwalu Filmowego, przyznając bezcenną i jedyną w swoim rodzaju Nagrodę Publiczności. W ubiegłych latach to właśnie publiczność nagrodziła między innymi wyjątkowe „Heavy Trip” (w 2018 r.), „Dziennik gangstera” (w 2017 r.), „Nazywam się Cukinia” (w 2016 r.), „Pokój” (w 2015 r.), „Co robimy w ukryciu” (w 2014 r.) czy „Mandarynki” (w 2013 r.).
35. Warszawski Festiwal Filmowy odbywa się w dniach 11 - 20 października 2019 r. w Kinotece i Multikinie Złote Tarasy.
Do zobaczenia w Warszawie!

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej