Going. | Warszawskie spotkanie z Marcinem Napiórkowskim - Pardon, To Tu

Warszawskie spotkanie z Marcinem Napiórkowskim

19:00 | Wtorek, 24 września 2019

Pardon, To Tu

Spotkanie

Free

Free

Popkultura i dzieła starych mistrzów, centra miast i najdalsze peryferia internetu, moda i gry komputerowe... To wszystko pola bitew, na których toczy się dziś walka między dwoma modelami tożsamości - między softpatriotyzmem i turbopatriotyzmem. Z jednej strony otwartość, optymistyczny pochód ku przyszłości, ale też zadowolenie, które łatwo zmienia się w samozachwyt i pełne pogardy ignorowanie tych, którzy w wyobrażonym „marszu na Zachód” pozostali z tyłu. Z drugiej – lęk przed obcością i utratą tożsamości, fascynacja przeszłością, ale też godna uwagi umiejętność przywracania dumy i godności.

Z Marcinem Napiórkowskim o jego najnowszej książce "Turbopatriotyzm" porozmawia Jakub Halcewicz-Pleskaczewski już 24 września w Pardon, To Tu w Warszawie.

➳ Poniedziałek, 24.09.2019 – g. 19:00
➳ Wstęp wolny
➳ Adres: Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa

Marcin Napiórkowski (ur. 1985) – semiotyk kultury, doktor habilitowany kulturoznawstwa, wykładowca w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się mitologią współczesną, pamięcią zbiorową i kulturą popularną. Autor książek Mitologia współczesna (2013), Władza wyobraźni (2014), Powstanie umarłych (2016) i Kod kapitalizmu (2019). Publikuje regularnie w „Tygodniku Powszechnym”. Pisał również m.in. dla „Więzi”, „Znaku” i „Gazety Wyborczej”. Ciekawymi znaleziskami dzieli się na blogu Mitologia współczesna

Jakub Halcewicz-Pleskaczewski (ur. 1984) - dziennikarz i działacz społeczny, redaktor naczelny Więź.pl. Był redaktorem „Przeglądu Powszechnego”, „Gazety Wyborczej”, „W Punkt” i MamPrawoWiedziec.pl, sekretarzem redakcji Culture.pl, publikował m.in. w Newsweek.pl, „Rzeczpospolitej” i „Tygodniku Powszechnym”. Działał na rzecz dobrych relacji polsko-litewskich. Mieszka w Warszawie.

Więcej informacji o książce: https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/turbopatriotyzm

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej