Going. | Policjanci i gangsterzy│Spotkanie z Krzysztofem Wójcikiem - Biblioteka Oliwska

Policjanci i gangsterzy│Spotkanie z Krzysztofem Wójcikiem

18:00 | Czwartek, 26 września 2019

Biblioteka Oliwska

Spotkanie

Free

Free

Wspólnie z Oliwski Klub Kryminału zapraszamy na kolejne "kryminalne" wydarzenie w Bibliotece Oliwskiej - spotkanie z Krzysztofem Wójcikiem, dziennikarzem i reporterem śledczym.

Tematem spotkania będzie najnowsza książka Krzysztofa Wójcika - "Policjanci i gangsterzy. Kulisy śledztw i tajemnice CBŚ".

Pieniądze, miłość i śmierć - książka Policjanci i gangsterzy jak w soczewce skupia brutalne poczynania półświatka przełomu wieków, brzemienne w skutki romanse i płynne przenikanie się struktur mafii i policji.

„Willy”, polski Al Capone, bezwzględny morderca i autor „skoku stulecia” na konwój pocztowy w Gdańsku w 1999 roku. Czy operacje plastyczne pomogły mu zmienić tożsamość i uniknąć odpowiedzialności? Porwanie nastolatki w Gdyni w 2002 roku po mistrzowsku zaplanował policjant. Czy kret w CBŚ pomagający porywaczom mógł prowadzić śledztwo we własnej sprawie? Dlaczego w 2000 roku zginął król narkobiznesu na Pomorzu? Jak „Pruszków” przejmował Sopot i legalne interesy trójmiejskich biznesmenów? Jak pracowało się w CBŚ na początku jego działalności i jak sami funkcjonariusze rozwijali ten skrót?To tylko niektóre wątki najnowszej książki Krzysztofa Wójcika opisującej kulisy śledztw CBŚ i codzienną pracę tajniaków.

Krzysztof Wójcik (ur. 1973), reporter, dwukrotny zdobywca nagrody Grand Press (za publikacje o korupcji na wydziale prawa Uniwersytetu Gdańskiego i w pomorskim wymiarze sprawiedliwości) oraz laureat „Złotego Notesu” Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za całokształt pracy reporterskiej. Współpracował z „Gazetą Wyborczą”, „Rzeczpospolitą”, TV Puls, „Tygodnikiem Powszechnym” i TVP. Jest autorem książek Depresja miliardera. Historia Ryszarda Krauzego, Mafia na Wybrzeżu, Psy wojen (REBIS, 2017) oraz Skorpion.

Źródło opisu: Wydawnictwo Rebis

Wstęp wolny.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej