Going. | POLPO MOTEL GRA GAWĘDĘ - Klub SPATiF

POLPO MOTEL GRA GAWĘDĘ

20:00 | Piątek, 11 października 2019

Klub SPATiF

Koncert

30 zł

30 zł

Widowiskowe koncerty Polpo Motel to już klasyk Spatifu!
Tym razem jeden z naszych ulubionych zespołów przygotował elektroniczne, zimnofalowe wersje piosenek z repertuaru zespołu... GAWĘDA (Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Związku Harcerstwa Polskiego)
Pojawią się takie hity jak „A ja mam psa” czy „Grajmy w kolory” ale też piosenki mniej znane, zaskakujące, opowiadające o ciemniejszej stronie dzieciństwa...

Olga Mysłowska – wokal, klawisze
Daniel Pigoński – klawisze, automaty perkusyjne
Paweł Lewoc – gitara, elektronika
Marek Lewoc – bas, perkusja
oraz chórek Gawędy !

bilety 30/40/50 • after party: Automatic (Mr Krime / DJ Harper / Burn Reynolds)

GAWĘDA - zespół dziecięco-młodzieżowy powstał 13.10.1952 na Pradze i w ciągu prawie 65 lat istnienia wykonał ponad 6000 przedstawień na całym świecie. Przez zespół przewinęło się ponad 16 000 dzieci i młodzieży.
W Gawędzie śpiewali między innymi: Krzysztof Gradowski, Marek Kościkiewicz (założyciel zespołu De Mono), Wojciech Mann, Magdalena Mielcarz, Anna Nehrebecka, Danuta Stankiewicz, Agnieszka Wagner, Szymon Zbroch, Aleksandra Woźniak i Andrzej Zaorski.

Polpo Motel tworzy dwójka muzyków wywodzących sie ze skrajnie różnych światów. Olga Mysłowska jest klasycznie wykształconą śpiewaczką, uczyła się między innymi u Emmy Kirkby, Paula Esswooda, Jamesa Oxleya i Olgi Pasiecznik. Ma na swoim koncie występy w prestiżowych salach koncertowych (Filharmonia, Studio Koncertowe S1 Polskiego Radia) i jako solistka współpracuje z wieloma zespołami specjalizującymi się w stylowym wykonywaniu muzyki baroku, jest również zapraszana do udziału w prawykonaniach utworów muzyki współczesnej. Jednak na potrzeby Polpo Motelu używa zwykłego, nieoperowego głosu oraz jest autorką tekstów piosenek. Daniel Pigoński był klawiszowcem w zespole Pustki, jest współzałożycielem zespołu Elektrolot, w którym współpracował z Bartkiem Weberem oraz z Marią Peszek. Zajmuje się również tworzeniem muzyki do teatru, był zapraszany przez takich reżyserów jak Piotr Cieplak, Michał Borczuch, Arkadiusz Tworus czy Piotr Lachmann.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej