Going. | Warsztaty WenDo - Projektornia GAK

Projektornia GAK zaprasza do udziału w warsztatach WenDo, które odbywają się w ramach projektu „Kultura na warsztacie”

Warsztaty WenDo – budowanie pewności siebie, asertywność i samoobrona dla kobiet w dniach 28-29.09.2019 (sobota-niedziela)
Godziny: 10.00 – 16.00
Osoba prowadząca: Anna Urbańczyk
Liczba miejsc: 12
Udział bezpłatny
Zapisy: Prosimy o kontakt mailowy: projektornia@gak.gda.pl. Otrzymacie Państwo formularz zgłoszeniowy do wypełnienia.
Na zgłoszenia czekamy do 20.09.2019 r.
Kontakt telefoniczny: 58 343 46 91

Weź udział w warsztacie WenDo, jeśli chcesz podnieść swoje umiejętności
w zakresie:
• skutecznej, spójnej, asertywnej komunikacji
• rozpoznawania i diagnozowania sytuacji przekraczania granic
• podejmowania decyzji
• reagowania na sytuacje przekraczania granic, dyskryminację i przemoc ze względu na płeć i inne
• samoobrony fizycznej w sytuacjach ataku/napaści

Jeśli chcesz doświadczyć własnej siły fizycznej, uwolnić swój oddech i głos, wyraźniej dostrzec swoje możliwości i zasoby, odzyskać poczucie wpływu
- koniecznie weź udział w WenDo.

Jeśli chcesz przestać czuć się bezradną i bezbronną wobec ataków słownych i fizycznych w miejscach publicznych, na ulicy, w szkole, w pracy, w domu, weź udział w WenDo.

Na WenDo kobiety i dziewczęta uczą się jak reagować na przemoc, na różne formy przekraczania granic. Wzmacniają poczucie pewności siebie, poczucie własnej wartości i sprawczości. WenDo jako metoda samoobrony psychicznej przekazuje wiedzę na temat skutecznych metod komunikowania się i wyrażania własnych potrzeb, emocji, zdania. Pomaga to rozwiązywać konflikty, przełamywać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstyd.

Aby wziąć udział w WenDo nie potrzeba siły, ani nadzwyczajnej sprawności. Każda kobieta może nauczyć się skutecznie bronić.

WenDo to w polskim tłumaczeniu „Droga Kobiet". WenDo jest jedyną w Polsce metodą samoobrony i asertywności opracowaną przez kobiety i dla kobiet, która łączy metody samoobrony fizycznej i psychicznej. Od "zwykłej" samoobrony WenDo różni się między innymi tym, że bardzo duże znaczenie przywiązuje do wzmacniania umiejętności związanych z asertywną komunikacją. WenDo to jedyna w Polsce metoda samoobrony uwzględniająca perspektywę płci społeczno - kulturowej (gender) i perspektywę feministyczną. W kontekście społeczno-politycznym uwrażliwia i pomaga identyfikować przypadki dyskryminacji i przemocy ze względu na płeć, kolor skóry, niepełnosprawność, orientację psychoseksualną i in. Daje możliwość przyjrzenia się własnej socjalizacji, narzuconym społecznie normom i rolom oraz własnym wyobrażeniom na ich temat.


Metody pracy
W czasie zajęć stosowane są ćwiczenia symulacyjne, dyskusje w małych grupach i plenarne, praca z oddechem i głosem, elementy psychodramy. W zakresie samoobrony fizycznej ćwiczymy m.in. ciosy, kopnięcia, uwolnienia, bloki. Zajęcia prowadzone będą w maksymalnie 12-osobowej grupie.

Warsztaty WenDo są planowane jako całość, dlatego nie będzie możliwe dołączenie
do grupy drugiego dnia lub tylko na kilka godzin pierwszego lub drugiego dnia.

Osoba prowadząca:
Anna Urbańczyk – trenerka równościowa, aktywistka praw człowieka i koordynatorka projektów społecznych.
Absolwentka Wiedzy o kulturze (Uniwersytet Gdański), Wielokulturowej Europy (Uniwersytet Adama Mickiewicza / British Council), trzech szkół trenerskich: Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego (Stowarzyszenie Willa Decjusza, Kraków, 2009-2010), Specjalistycznej Szkoły Facylitacji Społecznej na rzecz Przeciwdziałania Dyskryminacji – poziom zaawansowany (Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej, Warszawa, 2011 – 2013), Akademia Treningu WenDo (Fundacja Autonomia, Kraków, 2015-2016) oraz wielu polskich i zagranicznych kursów i szkoleń. Certyfikowana trenerka (Fundacja Autonomia, 2015-2016) WenDo- samoobrony i asertywności dla kobiet.
Zrealizowała 1 100 godzin szkoleń równościowych. Członkini Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej (TEA).
Więcej informacji: www.warsztatyrownosciowe.pl


Co ze sobą zabrać:
Na zajęcia najlepiej ubrać się w wygodne ubranie typu dres oraz buty na płaskiej podeszwie. W miejscu zajęć będzie można się przebrać.


Przerwy kawowe:
Podczas zajęć będą zapewnione przerwy kawowe oraz woda dla uczestników.


Koszt udziału w warsztatach
Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Wszelkie pytania dotyczące metody WenDo można kierować do: Anny Urbańczyk, tel. 604 48 19 69, e-mail: anna.urbanczyk@warsztatyrownosciowe.pl

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej