Going. | Soul Service & Ladies on Records - Klub SPATiF

Soul Service & Ladies on Records

22:00 | Sobota, 28 września 2019

Klub SPATiF

Impreza

10 zł

10 zł

WIELKIE KOBIECE GŁOSY LAT 60/70/80 • na płytach winylowych • we wrześniu Soul Service oddaje głos dziewczynom !!

Przeniesiemy się nad Bosfor aby stamtąd okrążyć świat podążając za śpiewem kobiet. Nagrania z Turcji i Bliskiego Wschodu bo naszym gościem będzie mieszkająca w Stambule KORNELIA BINICEWICZ, autorka kompilacji płytowych Ladies on Records - 60s, 70s & 80s female music. Z Polski i Europy Wschodniej, z Afryki i Brazylii, amerykańskich wokalistek soul/funk - w końcu to noc Soul Service.

Za gramofonami: KORNELIA / KAPITAN SPARKY / PAPA ZURA

Kornelia Binicewicz - antropolożka kultury, kolekcjonerka płyt, didżejka. Absolwentka etnologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Założycielka projektu muzyczno-antropologicznego Ladies on Records - 60s, 70s & 80s female music, poświęconego kobiecej muzyce z lat 60. i 70. Obecnie mieszka w Stambule, gdzie bada turecką muzykę poprzez staranne przeczesywanie zakurzonych sklepów z płytami winylowymi i targów staroci, rozmowy z dawnymi diwami sceny tureckiej i wielbicielami muzyki. Pisze artykuły o muzyce i kulturze, gra w klubach muzycznych i organizuje festiwale.

*****
wcześniej spotkanie i dyskusja Rozmowy Na Sztuki #1 z udziałem Kornelii (na pytania "Czy artystka musi być feministką? Czy dziś kobieta może tworzyć sztukę w oderwaniu od własnej płci? odpowiadać będą: Agnieszka Rayzacher, Zuzanna Janin i Kornelia Binicewicz )

• WSTĘP 10PLN free dla uczestników dyskusji "Rozmowy Na Sztuki" oraz spektaklu DYNASTiA IMPROWiZOWANA w Spatifie

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej