Going. | Tramwaj zwany pożądaniem - premiera - Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie

Tramwaj zwany pożądaniem - premiera

19:00 | Sobota, 26 października 2019

Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie

Teatr

od 10 zł

od 10 zł

Sezon artystyczny 2019/2020 rozpoczniemy wielkim tytułem. "TRAMWAJ ZWANY POŻĄDANIEM" Tennessee Williamsa, który zmienił oblicze amerykańskiego i światowego teatru już wkrótce na naszych deskach!

W Osterwie zobaczymy inscenizację dramatu Tennessee Williamsa "TRAMWAJ ZWANY POŻĄDANIEM" w reżyserii Kuby Kowalskiego, reżysera znakomicie przyjętych przez lubelską publiczność spektakli "Pani Bovary" i "Diabeł i tabliczka czekolady".

Nowy Orlean, rok 1947. W żadnych innych czasach mężczyźni nie byli tak męscy, a kobiety tak kobiece. Z tramwaju zwanego zgodnie z lokalnym zwyczajem “Pożądanie” wysiada rozchwiana emocjonalnie, neurotyczna Blanche Dubois, starzejąca się nauczycielka. Zatrzymuje się w domu młodszej siostry, Stelli i porywczego, prostego, ale obdarzonego wdziękiem i witalnością szwagra Stanleya Kowalskiego. Przedłużająca się wizyta w domu Kowalskich prowadzi do zderzenia dwóch światów.

Prapremiera sztuki w reżyserii Elii Kazana odbyła się na Broadwayu 3 grudnia 1947 r. W nagrodzonej czterema Oscarami ekranizacji Kazana z 1951 r. legendarne role stworzyli Vivien Leigh jako Blanche i Marlon Brando jako Stanley.

W spektaklu udział biorą: Justyna Janowska, Marta Ledwoń, Edyta Ostojak, Jolanta Rychłowska, Daniel Dobosz, Maciej Grubich, Krzysztof Olchawa, Daniel Salman, Marek Szkoda.

Reżyseria: Kuba Kowalski
Scenografia/kostiumy: Kornelia Dzikowska
Muzyka: Borys Kunkiewicz
Choreografia: Katarzyna Sikora
Reżyseria świateł: Damian Pawella
Współpraca dramaturgiczna/asystent reżysera: Łukasz Borkowski
Inspicjent/sufler : Monika Jabłońska-Sowa

Premiera:
26 października, godz. 19:00

Spektakle popremierowe:
27.10, godz. 19:00
29.10, godz. 19:00 - premiera nauczycielska
30.10, godz. 19:00

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej