Going. | Ana Moura - Palladium

Ana Moura to portugalska wokalistka, która jest jedną z najważniejszych współczesnych artystek fado.

Choć dysponuje mocnym i przejmującym głosem to stawia przede wszystkim na intymność i kameralność.
Jej aranżacje nie przytłaczają nadmiarem instrumentów (najczęściej śpiewa z towarzyszeniem gitary klasycznej), a interpretacje dalekie są od melodramatycznych wykonań Marizy.

Ana Moura zadebiutowała w 2003 roku albumem "Guarda-me a Vida na Maoî". Płyta zebrała znakomite recenzje, została świetnie przyjęta przez publiczność zarówno portugalską, jak i międzynarodową.
W 2005 r Tim Ries, stały saksofonista The Rolling Stones, zachwycony głosem Any, zaprosił ją do współtworzenia płyty w ramach The Rolling Stones Project. Przyjaźń z gigantami rocka zaowocowała udziałem Tima Riesa w pracy nad kolejnym albumem Any. Album ukazał się w pierwszej połowie 2007 r. - płyta pokryła się podwójną platyną i stała się jednym z najpopularniejszych wydawnictw z muzyką fado w historii. Od tamtego czasu popularność artystki ciągle rośnie i od kilku lat śmiało można nazwać ją wielką międzynarodową gwiazdą fado.


Ana Moura to kolejna gwiazda, która wystąpi pod szyldem ?Deutsche Bank Invites?.

Od 2008 roku na koncertach Deutsche Bank Invites wystąpili m.in. Leonard Cohen, Branford Marsalis, Mariza, Herbie Hancock, Cesaria Evora, Joe Cocker, Michael Buble, Avishai Cohen oraz Fredrika Stahl.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej