Going. | Contemporary Soul Groove z Tanią Soubry - Centrum Kultury w Lublinie

Contemporary Soul Groove z Tanią Soubry

18:00 | Środa, 18 września 2019

Centrum Kultury w Lublinie

Warsztat

30/40 zł

30/40 zł

CLASS DESCRIPTION IN ENGLISH BELOW

Warsztaty „Contemporary Soul Groove” z Tania Soubry
Data: 18.09.2019
Miejsce: Sala nr 4, Centrum Kultury w Lublinie
Godzina: 18:00-20:00 (czas trwania: 2h)
Cena: 40zł / dla uczestników zajęć Centrum Ruchu: 30zł

OPIS WARSZTATÓW:
Chcesz znaleźć dla siebie ujście od codzienności oraz nowe źródła energii poprzez ruch?
Te warsztaty są pomyślane jako kreatywne i lekkie zajęcia, które jednocześnie mają za zadanie wzmocnić uczestników, nie tracąc przy tym nic z delikatności jaką może nieść ze sobą taniec.
Ta praktyka ruchowa została opracowana, aby poprawić takie jakości jak: wyrównanie postawy, elastyczności oraz koordynacji poprzez radość pełniejszego poczucia ciała oraz poetyki „bycia w ciele”.
Zaczniemy od płynnej rozgrzewki: wykorzystując technikę release oraz spore zasoby energii, dostroimy się do pracy naszego oddechu oraz ciężaru ciała w relacji do grawitacji, poczucie siebie samego oraz naszej somy.
Zajęcia będą przechodzić przez poszczególne etapy: pracy na spiralach, otwieraniu i zamykaniu, przenoszenia ciężaru, pracy z Chi, pracą nad uziemieniem, dynamicznym ułożeniem oraz znalezieniem punktów wspólnych, dopracowywaniu artykulacji ruchu, utrzymywaniu siły oraz delikatności.
Potem przejdziemy do bardziej złożonych struktur ruchowych, nie zapominając o tym abyśmy wciąż czerpali z zajęć przyjemność. Zwrócimy uwagę na koordynację i artykulację, dynamikę i rytm.
Zajęcia zakończą się bardziej rozbudowaną frazą taneczną, łączeniem i zabawą materiałem ruchowym, włączając w to pracę stóp, przemieszczanie się w przestrzeni oraz zmianę kierunków. Finalnie ma nas to doprowadzić do tańca, który jest zarówno wewnętrznie złożony, jednocześnie będącym lekkim i przyjemnym.
Zajęcia zawierają materiał oparty na konkretnej strukturze, jak i improwizacji oraz wolnej eksploracji ruchowej. Skupimy się na świadomości skierowanej do wewnątrz, jak i do zewnątrz oraz relacją poszczególnych części ciała, naszą relacją z innymi osobami oraz przestrzenią.

BIOGRAM PROWADZĄCEJ
Tania Soubry jest tancerką, choreografką, performerką oraz instruktorką. Wykorzystuje swój rozległy warsztat taneczny, na który składa się m.in. taniec współczesny, technika release, ale także taniec afrykański, taniec uliczny oraz praktyki somatyczne. Jej sposób pracy jest w dalszej części uzupełniony jej badaniami nad Aikido, Tai Chi, Chi Gong oraz Shiatsu.

ZAPISY:
Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach prosimy o przysłanie zgłoszenia mailowego na adres warsztaty.taniec@ck.lublin.pl, podając w treści maila imię i nazwisko zgłoszonego uczestnika, kontaktowy numer telefonu oraz nazwę zajęć "Soul Groove". W treści maila prosimy określić swój poziom zaawansowania oraz krótko opisać swoje wcześniejsze doświadczenie z tańcem współczesnym.

Przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o zapoznanie się z regulaminem Centrum Ruchu, dostępnym na stronie www.ltt.art.pl
Koszt udziału - 40 zł; dla uczestników zajęć Centrum Ruchu - 30 zł.
Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

CLASS DESCRIPTION IN ENGLISH: https://taniasoubry.com/teaching-2/classes-and-workshops/

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej