Going. | Jeff Mills - Dawne Liceum im. Klementyny Hoffmanowej,

Jeff Mills - czarodziej sceny i człowiek, stojący na czele rewolty zwanej Detroit Techno zagra w 1500m2!
[symple_testimonial by="Aktivist!" fade_in="false"]W zeszłym miesiącu obchodziliśmy piąte i niestety ostatnie urodziny 1500 m2 do Wynajęcia. Mekka stołecznych klubowiczów zamyka się wraz z końcem roku, ale zanim to się stanie, Bshosa, szef kultowego klubu, wyprawi swoje urodziny z wielką pompą. Do Warszawy przyjedzie Jeff Mills ? obok Carla Craiga i Juana Atkinsa najbardziej rozpoznawalny przedstawiciel klasycznego techno rodem z Detroit. Mills był współtwórcą kolektywu Underground Resistance oraz założonej do spółki z Robertem Hoodem wytwórni Axis. Na początku lat 90. był też rezydentem berlińskiego Tresora, a jego miksy pełne chłodnego i mechanicznego brzmienia są uważane przez wielu za jedne z najlepszych na świecie. Na imprezie, jak na urodziny przystało, wystąpi także sam jubilat oraz śmietanka krajowej didżejskiej sceny.[/symple_testimonial]
 
Zaczynał w latach 80 jako jeden z twórców Underground Resistance muzycznego kolektywu buntowników. Z Detroit wylądował w Berlinie gdzie został rezydentem klubu Tresor, a następnie w Nowym Jorku i Chicago, by w 1992 roku, razem z Robertem Hoodem założył wytwórnię Axis. Początkowym celem była przede wszystkim publikacja własnej twórczości, ale szybko okazało się, że wytwórnia zyskała uznanie wśród słuchaczy i krytyków również dzięki innym wydającym w niej artystom. Jeff stał się headlinerem największych klubowych rave?ów, a utwory takie jak Sonic Destroyer i The Bells na zawsze już zostaną hymnami gatunku. W ostatnich latach Jeff Mills wyniósł swoją muzykę na zupełnie inny poziom tworząc między innymi ścieżkę dźwiękową do legendarnego filmu Fritza Langa - Metropolis. W ciągu ponad 30 lat kariery wciąż wyznacza nowe trendy i nie przestaje zaskakiwać sprawnością miksując podczas swoich setów często po 70 kawałków w ciągu godziny!
Bshosa świętuje po raz kolejny swoje urodziny, które stały się przez ostatnie lata jedną z tych imprez, na których są wszyscy. Najlepiej jednak o wydarzeniu powiązanym ze starzeniem się Brzozy opowie on sam

Bez fałszywej skromności i z dużą satysfakcją mogę przyznać, że moje grudniowe urodziny stały się już niemal instytucją. W ramach prezentu robionego sobie, a jednocześnie warszawskiej publiczności udawało mi się zapraszać artystów, którzy swoją twórczością wyznaczali lub zmieniali trendy, a jednocześnie mieli ogromny wpływ na mój muzyczny gust i rozwój.
Co za tym idzie artyści Ci wywodzili się z dosyć klasycznych brzmień techno, które każdy z nich przekuł na swój indywidualny i dosyć charakterystyczny styl.
W tym roku impreza odbędzie się dokładnie w dniu moich urodzin 12.12 więc i gość jest wyjątkowy - absolutnie ezoteryczny futurysta przez wielu nazywany magiem.
Panie i Panowie mam ogromny zaszczyt ogłosić, że po Benie Klocku, Simian Mobile Disco, Jorisie Voornie, Midlandzie, Digitalism, Lucy, 2000 and one, Monolocu, Lonie Ludwigu czy Pangaea kolejnym headlinerem moich urodzin będzie mag z Detroit - JEFF MILLS w towarzystwie mnóstwa lokalnych DJ-ziomków oczywiście.
Zapraszam serdecznie
Widzimy się!
Jeff Mills
12 grudnia 2014, Warszawa
1500m2, Solec 18/20
Start: 22.00
Cena biletów: 37/44/50 zł
Miejsca zakupu:  Biletomat.pl - bilety online oraz salony Empik

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej