Going. | MINIM feat SAINKHO - Klub SPATiF

Sainkho Namtchylak - śpiew
Kuba Wójcik - gitara
Grzegorz Tarwid - piano
Andrzej Święs - kontrabas
Albert Karch - perkusja

MINIM feat. Sainkho
Spotkanie dwóch muzycznych światów; wyjątkowy projekt muzyków jazzowych młodego pokolenia i światowej sławy tuwińskiej artystki – Sainkho Namtchylak.

Muzyka grana przez kwintet jest niezwykłym połączeniem awangardowego jazzu z muzyką tradycyjną, nowoczesności z folklorem.
Zespół proponuje słuchaczom muzyczną podróż pomiędzy kulturą i naturą w miejsce w którym współczesność przegląda się w swoim dziedzictwie.
Artystyczna refleksja nad współczesnością, wielokulturowością, dynamicznymi zmianami na świecie i ich relacją do tradycji.

Partnerem koncertu jest Austriackie Forum Kultury / Österreichisches Kulturforum Warschau

bilety 30/40/50

• SAINKHO NAMTCHYLAK
Światowej sławy tuwińska wokalistka mieszkająca w Wiedniu. Artystka, poetka i szamanka. Mistrzyni śpiewu gardłowego i alikwotowego, dysponująca 7 oktawową skalą głosu.
Nagrała kilkadziesiąt płyt z rozmaitymi artystami. Porusza się w różnorodnej stylistyce: od jazzu, poprzez world music, folk, awangardę, na muzyce eksperymentalnej kończąc.

• MINIM
Międzynarodowy projekt eksplorujący rejony jazzu, muzyki improwizowanej i awangardy. W duchu minimalistyczny, oparty na oryginalnych kompozycjach gitarzysty i lidera - Kuby
Wójcika. Współtworzą go uznani muzycy młodego pokolenia: pianista i kompozytor Grzegorz Tarwid, perkusista i producent Albert Karch, a także świetny kontrabasista Andrzej Święs.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej