Going. | 17. Warszawskie Targi Sztuki - Arkady Kubickiego na Zamku Królewskim

17. Warszawskie Targi Sztuki

11-13 października 2019

Arkady Kubickiego na Zamku Królewskim

Targi

5 zł

5 zł

Już na początku października po raz 17. odbędą się Warszawskie Targi Sztuki, tradycyjnie w Warszawie w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego. Jest to jedna z najważniejszych krajowych imprez kulturalnych. Ponad 60 czołowych galerii sztuki współczesnej, antykwariatów i domów aukcyjnych z całej Polski i zagranicy zaoferuje dokonania wybitnych artystów oraz twórców najmłodszego pokolenia. Prezentowane będzie również wysokiej klasy rzemiosło artystyczne, meble, biżuteria.
Misją WTS jest również działalność edukacyjna. W trakcie targów przewidziane są też wykłady o sztuce i rynku sztuki prowadzone z udziałem ekspertów i artystów. Kolejny raz profesjonalna Pracownia Kwadrat Grafiki Artystycznej Iwony Cur poprowadzi zajęcia plastyczne z dziećmi i młodzieżą. Spotkania te cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Jak co roku gościem Pracowni Kwadrat będzie znany plakacista Andrzej Pągowski.
Od lat Warszawskim Targom Sztuki towarzyszą wystawy uznanych twórców. Do tej pory prezentowaliśmy dzieła m.in.: Jacka Malczewskiego, Tadeusza Kantora, Magdaleny Abakanowicz, Witkacego, Tadeusza Dominika. W tym roku pokażemy twórczość jednego z najwybitniejszych polskich malarzy Jerzego Nowosielskiego.

Bilety ulgowe obowiązują:
- studentów za okazaniem legitymacji
- pracowników instytucji kultury i oświaty.

Dzieci do 15 roku życia wchodzą za darmo.
Emeryci - wstęp wolny.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej