Going. | Dr Józef Sadkiewicz „Od lasu do stołu” warsztaty z dziczyzny - Ashanti - Szkoła Kulinarna

Dr Józef Sadkiewicz „Od lasu do stołu” warsztaty z dziczyzny

11:00 | Sobota, 26 października 2019

Ashanti - Szkoła Kulinarna

Warsztat

290 zł

290 zł

Dr Józef Sadkiewicz „ od lasu do stołu” – towaroznawstwo dziczyzny w pigułce. Gawęda połączona z zajęciami interaktywnymi - nauka przez praktykę.

ZAPISZ SIĘ NA WARSZTATY http://www.ashanti.pl/pl/szkolenia/atelier-sztuki-kulinarnej/item/758-dr-jozef-sadkiewicz-od-lasu-do-stolu-towaroznawstwo-dziczyzny-w-pigulce

SARNA

Wprowadzenie :
Zagadnienia teoretyczne omawiane w trakcie szkolenia:
• Historia i charakterystyka polskiej kuchni myśliwskiej
• Biologia zwierzyny łownej w relacji do jakości dziczyzny.
• Kalendarz polowań a jakość surowca
• Rodzaje polowań, miejsce i czas pozyskania w relacji do jakości dziczyzny.
• Postępowanie z upolowaną zwierzyną w łowisku. Dojrzewanie dziczyzny w skórach.
• Bielenie dziczyzny
• Polska kultura tradycyjnego stołu myśliwskiego

Przystawka:

Dziki tatar skrobany z sarny podany z delikatną szalotką, marynowanym grzybkiem, chrupkim ogórkiem kiszonym i ziołami.

Zupy:

Zupy to podstawa polskiej tradycyjnej kuchni to jej wyróżnik. W polskich domach zupę jadano na śniadanie i obiad. Zawsze była traktowana z wielkim szacunkiem. Bywało, że w trudnych czasach był to jedyny posiłek dnia. W Polsce była zawsze wielka ilość i różnorodność przepisów na zupy. Każdy region, dom, każda gospodyni posiadała własny przepis na przyrządzanie a co za tym idzie na smak zup.

Forszmak myśliwski –„reanimacyjny” - zapomniana wyborna zupa na pięknie zakończony dzień polowania- przysmak myśliwego.

Tradycyjny żurek Myśliwski „regeneracyjny” z dodatkiem naturalnego kwasu piekarskiego fermentacji mlekowej na białej kiełbasie z sarny z jajkiem, ziemniakami i wędzonym boczkiem i grzybami z lasu.

Dania główne:

Polędwica z „Capreolus”- aksamitny powiew lasu” Comber z sarny marynowany w rozmarynie i ziołach w sosie winnym z borowikami z Borów Tucholskich, kaszą jaglaną udekorowany jadalnymi kwiatami. Całość polana sosem brunatnym z dziczyzny flambirowanego Koniakiem o winnym zapachu Madery z nutką Porto i powiewem australijskiego Shiraza.

Mini Hunter – klops: przysmak niejednego milusińskiego w trzech smakach

dr Józef Sadkiewicz – Adiunkt na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy na WTiICH w Zakładzie Technologii i Inżynierii Przemysłu Spożywczego.Wieloletni praktyk i ekspert w branży zbożowo-młynarsko-piekarskiej oraz kulinarnej. Prezes i współwłaściciel Zakładu Badawczego Przemysłu Piekarskiego sp. z o.o. w Bydgoszczy oraz Instytutu Sadkiewicza CPKZ niepublicznej szkole podnoszącej kwalifikacje dla kucharzy, myśliwych, piekarzy, studentów i nauczycieli. W swojej działalności promuje i wytwarza produkty wg. starych receptur. Kieruje się mottem „powracamy do korzeni smaków", dbając o to, by były zrobione z naturalnych składników, pochodziły od producentów regionalnych oraz z okolicznych gospodarstw.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej