Going. | JazzKLUB / Jazz at Lincoln Center Orchestra with Wynton Marsalis - Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach

JazzKLUB / Jazz at Lincoln Center Orchestra with Wynton Marsalis

19:30 | Niedziela, 23 lutego 2020

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach

Koncert

od 100 zł

od 100 zł

Legendarny trębacz Wynton Marsalis i Jazz at Lincoln Center Orchestra wystąpią w lutym w sali koncertowej NOSPR!

Wynton Marsalis jest dyrektorem zarządzającym i artystycznym Jazz at Lincoln Center oraz światowej sławy trębaczem i kompozytorem. Zadebiutował jako lider w 1982 roku i od tego czasu nagrał ponad 60 albumów jazzowych oraz klasycznych, które zdobyły dziewięć nagród Grammy. W 1983 roku jako pierwszy artysta w historii otrzymał nagrodę Grammy zarówno w kategorii muzyki klasycznej, jak i jazzowej; co więcej – powtórzył ten wyczyn rok później. Wynton Marsalis to także ogromnie ceniony nauczyciel i działacz na rzecz edukacji muzycznej, wyróżniony tytułami doktora honoris causa przez kilkadziesiąt amerykańskich uczelni.

W skład grupy Jazz at Lincoln Center Orchestra with Wynton Marsalis wchodzi piętnastu najlepszych współczesnych solistów i członków zespołów jazzowych. JLCO to niezwykle wszechstronna orkiestra – pod przewodnictwem Wyntona Marsalisa wykonuje szeroki repertuar: począwszy od autorskich kompozycji i utworów jazzowych powstałych na zlecenie Lincoln Center, skończywszy na niespotykanych, historycznych kompozycjach i arcydziełach artystów, takich jak Duke Ellington, Count Basie, Fletcher Henderson, Thelonious Monk, Mary Lou Williams, Dizzy Gillespie, Benny Goodman, Charles Mingus.

#jazz #nospr #nosprkatowice

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej