Going. | Fritz Kalkbrenner - Basen

Fritz Kalkbrenner

20:00 | Czwartek, 5 lutego 2015

Basen

Koncert

Free

Free

Fritz Kalkbrenner, niegdyś dziennikarz, teraz jeden z ważniejszych przedstawicieli berlińskiej sceny elektronicznej wystąpi live 5 lutego w Basenie! Muzyk przyjedzie by zaprezentować materiał z nadchodzącego albumu ?Ways Over Water?, który swoją premierę miał 17 października nakładem wytwórni SOUL. Będzie to trzeci w dorobku album artysty, na którym ponownie usłyszymy elektroniczne beaty ocieplone soulowymi dźwiękami.

Fritz Kalkbrenner znany jest z kolaboracji z innymi gwiazdami muzyki elektronicznej. Byli wśród nich m.in Sascha Funke, Zky, Alexander Kowalski czy Monika Kurse. Z bratem, Paulem nagrał niekwestionowany hit "Sky and Sand", który pojawił się na ścieżce dźwiękowej w filmie Berlin Calling.

Dorastający w cieniu socjalistycznych budynków dzielnicy Lichtenberg, Fritz Kalkbrenner z początku zignorował anarchistyczną falę techno, która porwała Berlin po upadku Muru. Jego starszy brat Paul, wraz z Saschą Funke zaczęli zagłębiać mroczne dźwięki undergroundu, natomiast Fritz obrał inną ścieżkę. Poszukiwał swojego własnego wyrazu studiując muzykę takich artystów jak Eric B. & Rakim, KRS One oraz Wu-Tang Clan, których był fanem. Wkrótce jednak jego też wciągnął techno wir i Fritz Kalkbrenner stał się stałym bywalcem klubów m.in. WMF, Tresor i Suicide Circus.

Pomiędzy jedną imprezą, a drugą zaczął samodzielnie tworzyć sety. Jego głos zaczął pojawiać się na featuringach u innych artystów, a niedługo potem Fritz był gotowy żeby zacząć występować na żywo. Po nagraniu razem z bratem kawałka "Sky and Sand", zawartego na ścieżce dźwiękowej filmu "Berlin Calling" posypały się propozycje. W 2010 roku Fritz Kalkbrenner wydł swój debiutancki album "Here Today Gone Tomorrow" i tym samym wyszedł w końcu z cienia starszego brata. Jego muzyka różni się z resztą zupełnie od mrocznych dźwięków, które tworzy Paul. Krytycy docenili melodyjny dźwięk głosu Fritza oraz melancholię połączoną z ciepłymi house'owymi bitami pobrzmiewającą w utworach.

Od momentu wydania płyty Fritz Kalkbrenner kursuje ciągle pomiędzy najważniejszymi festiwalami i klubami na całym świecie, za każdym razem pokazując swój niewątpliwy talent.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej