Going. | Przedpremiera: Van Gogh. U bram wieczności - Forum

Przedpremiera: Van Gogh. U bram wieczności

18:15 | Środa, 23 października 2019

Forum

Film

16 zł

16 zł

Zapraszamy na przedpremierowy pokaz najnowszego filmu Juliana Schnabla - zmysłowej opowieści o najbardziej owocnym, ale też najbardziej dramatycznym okresie życia Vincenta Van Gogha!

Przedpremiera: Van Gogh. U bram wieczności

23 października, godz. 18:15
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet 16 zł - wkrótce w kasie kina i na stronie https://bilety.bok.bialystok.pl/


Van Gogh. U bram wieczności
Francja/Irlandia/Szwajcaria/USA/Wielka Brytania 2018, 110'
reż. Julian Schnabel
obsada: Willem Dafoe, Rupert Friend, Oscar Isaac, Mads Mikkelsen, Mathieu Amalric, Emmanuelle Seigner, Niels Arestrup

Malarz szuka nowego miejsca do życia. Za namową przyjaciela wyjeżdża z Paryża do Arles w Prowansji. Tam, zafascynowany feerią barw i grą światła, niedoceniany artysta tworzy swoje najsłynniejsze obrazy. Tam też, błąkając się po malowniczych polach, niosąc sztalugę, pędzle i farby, stopniowo popada w obłęd, a przy tym zyskuje pewność, że sensem jego życia jest sztuka.

Film odkrywa tajemnicę jego zagadkowej śmierci i przedstawia jako człowieka z krwi i kości, pełnego sprzeczności, wspieranego przez ukochanego brata i przyjaciela Paula Gauguina, z którym pod koniec życia popadł w śmiertelny konflikt. Opowiada o człowieku, który godzi się z własnym przeznaczeniem i wbrew wszelkim przeszkodom do końca idzie swoją ścieżką.

W doborowej obsadzie znaleźli się Mads Mikkelsen, Emmanuelle Seigner, Oscar Isaac i Rupert Friend. Willem Dafoe w głównej roli stworzył najwybitniejszą kreację w swojej karierze. Nie tyle zagrał Van Gogha, co się nim stał, za co zasłużenie otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora na festiwalu w Wenecji i nominację do Oscara.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej