Going. | Wysoka Dziewczyna - seanse premierowe - Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Wysoka Dziewczyna - seanse premierowe

19:00 | Czwartek, 10 października 2019

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Film

12/15 zł

12/15 zł

W nagrodzonym w Cannes, trzymającym za gardło i gęstym od emocji filmie Kantemira Bałagowa, oglądamy miasto i ludzi podnoszących się z ruin. Opowieść o dwóch przyjaciółkach, które pragną otrząsnąć się z wojennej traumy, toczy się w 1945 roku w Leningradzie, który dochodzi do siebie po latach oblężenia. Bohaterki „Wysokiej dziewczyny”, Masza i Ija, próbują nie tylko zapomnieć o tym, czego doświadczyły, ale także przypomnieć sobie kim były, nim zardzewiały ich plany, emocje i uczucia.

Inspiracją dla młodego reżysera był wstrząsający reportaż noblistki Swietłany Aleksijewicz, „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety” i tym, co wspaniały film Bałagowa czyni wyjątkowym, jest właśnie kobieca perspektywa. Reżyser nie skupia się więc na heroicznych wojennych czynach, lecz na nowo definiuje bohaterstwo: jako codzienne drobne zwycięstwa życia nad śmiercią, nadziei nad żałobą, młodości nad dramatycznymi doświadczeniami.

Wysoka dziewczyna fantastycznie rekonstruuje brutalne realia i pełną napięcia atmosferę czasów tuż powojennych, gdzie euforia miesza się z żałobą, ludzie składają na nowo potrzaskane życiorysy; a na ruinach - wbrew wszystkiemu - powoli kiełkuje nadzieja.

Bałagow zachwycił swoim debiutem – „Bliskość”. A „Wysoką dziewczyną” potwierdził swoją klasę i miano złotego dziecka rosyjskiej kinematografii. Michał Piepiórka, blizejekranu.pl
dramat / Rosja / 2019

reżyseria: Kantemir Bałagow

2h 10min


BILETY:
12 zł ulgowy / 15 zł normalny
Dostępne w kasie CSK oraz na bilety.spotkaniakultur.com

CENA BILETÓW:
12 ZŁ ULGOWY / 15 ZŁ NORMALNY

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej