Going. | Koncert Tomasz Chyła Quintet materiał z płyty "Tomasz Chyła Quintet Live at Polish Radio3" - TU

Koncert Tomasz Chyła Quintet materiał z płyty "Tomasz Chyła Quintet Live at Polish Radio3"

20:00 | Czwartek, 17 października 2019

TU

Koncert

20/30 zł

20/30 zł

17 pażdziernika zapraszamy Was na koncert Tomasz Chyła Quintet, który jest promocją albumu "Tomasz Chyła Quintet Live at Polish Radio 3",

To trzeci album gdańskiej formacji wydany przez Agencje Muzyczna Polskiego Radia. Koncert zarejestrowany został 2.12.2018. Jest to materiał z ogólnopolskiej premiery drugiego albumu zespołu - "Circlesongs", która odbyła się w Muzycznym Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie na zaproszenie Piotra Metza.

W materiale prezentowanym na "Tomasz Chyła Quintet at Polish Radio 3" , kwintetowi zależało, aby być razem ze słuchaczem - tu i teraz. Muzycy z TCQ inspirację czerpią z różnych tradycji muzycznych, prezentując muzykę otwartą i organiczną. Melodie powstałe w danej chwili ewoluują, a zmiany zachodzące w tym procesie przypominają podróż. Zespół umiejętnie i płynnie, zmienia atmosferę każdego utworu i zabiera słuchacza na peryferia wielorakich gatunków, co daje bezpieczną przestrzeń do eksperymentów. Słychać tu zarówno strumień energii i ekspresję artystów, jak i kontemplacyjną, transową naturę muzyki, która zasila członków zespołu oraz publiczność połączonych pozytywnym doświadczeniem.

Nowy #album zespołu to próba połączenia pozornie odległych koncepcji muzycznych takich jak jazz, folk czy post-rock w spójną, szlachetną całość.

Skład: Tomasz Chyła (skrzypce) Szymon Burnos (fortepian) Piotr Chęcki (saksofon) Sławek Koryzno (perkusja) Konrad Żołnierek (kontrabas)

Tomasz Chyła Quintet to gdańska formacja jazzowa, która przebojem szturmuje nie tylko rodzimą scenę jazzową. Są uczestnikami festiwali nie tylko w Polsce w Europie, ale również w Azji. Na swoim koncie maja dwa albumy: "Eternal Entropy" oraz " Circlesongs" oba wydane przez Agencję Muzyczna Polskiego Radia. Twórczość Tomasz Chyła Quintet z entuzjazmem przyjmowana jest nie tylko przez krytyków muzycznych, dziennikarzy, znawców gatunku, ale tez przez szeroką publiczność.

W ankiecie czytelników przeprowadzonej przez miesięcznik Jazz Forum - Jazz Top 2018, Tomasz Chyła wraz z zespołem otrzymali wyróżnienie za album "Circlesongs".

Są zdobywcami pierwszego miejsca w ankiecie Jazz Forum w kategorii: Nowa Nadzieja - Zespół. W rankingu redakcji JazzPRESS zajęli pierwsze miejsce w kategorii: Polska Jazzowa Płyta Roku.

W 2019 r. zespół otrzymał nominacje Akademii Fonograficznej do nagrody muzycznej #Fryderyki 2019 w kategorii Muzyka Jazzowa, nominacja jako Album Roku dla płyty "Circlesongs" Tomasz Chyła - lider formacji, otrzymał nominacje jako Artysta Roku w kategorii Jazz. To druga nominacja dla zespołu. Pierwszą otrzymali w ubiegłym roku w kategorii Jazz, Fonograficzny Debiut Roku za album "Eternal Entropy".

Drzwi do kariery otworzyły się przez kwinetetem w 2016 r. było to jedno z najważniejszych osiągnięć zespołu - zdobycie Grand Prix 40. Międzynarodowego Festiwalu Jazz Juniors w Krakowie w grudniu 2016 r. Jedną z nagród było wydanie płyty we współpracy z Agencją Muzyczną Polskiego Radia (płyta „Eternal Entropy” wydana w 2017 roku”)

Tutaj można posłuchać muzyki TCQ
https://open.spotify.com/artist/6Db18G8qBvMvBeOI4MkGB9

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej