Going. | Komety + WaluśKraksaKryzys - Pogłos

Komety + WaluśKraksaKryzys

20:00 | Czwartek, 5 grudnia 2019

Pogłos

Koncert

30 zł

30 zł

Zapraszamy na ostatni warszawski koncert Komet w roku 2019.
Usłyszycie również zespół WaluśKraksaKryzys, jeden z ciekawszych debiutów 2019 roku!

BIO:
Komety to warszawska grupa powstała na gruzach legendarnej Partii. Zespół został uformowany przez Lesława (gitara, wokal, muzyka, słowa) w roku 2002.
Od tego czasu warszawska grupa nagrała sześć krążków studyjnych i jeden koncertowy. Oryginalna, nawiązująca do bogactwa brzmień minionych dekad twórczość Komet zjednała im fanów nie tylko w kraju, ale i za granicą. Komety koncertowały m.in. w Meksyku. Tam też w 2008 roku ukazała się anglojęzyczna wersja albumu „The Story of Komety” zawierającego największe przeboje zespołu. Wiele nagrań ukazało się na składankach m.in. w USA, Francji, Finlandii, Niemczech, Japonii i Rosji.
Pomimo kilkukrotnych zmian w składzie, nieodmiennie centralnym punktem, a zarazem znakiem rozpoznawczym Komet, pozostają głos i teksty Lesława, poetycko niejednoznaczne, często rozgrywające się w pejzażach Warszawy, stawiające go w gronie najwybitniejszych autorów swojego pokolenia.
www.komety.com
-----------------------------------
WaluśKraksaKryzys
Pisze się o nim, że "niespecjalnie dobrze śpiewa, niewiele lepiej gra", ale fajnie wygląda, ma na to wybredny pogląd i "nie wydaję mi się by jego niedoskonała płyta miała w tym półroczu jakąś realną konkurencję w dziedzinie wypowiedzi pokoleniowych". Waluś, debiutując w maju wydaną przez Trzy Szóstki płytą "MiłyMłodyCzłowiek", stał się gitarowym objawieniem 2019 roku.
W trakcie dwóch miesięcy od premiery LP, ten (muzycznie kojarzony z The Cure i Cool Kids Of Death) miły, młody człowiek, zagościł między innymi na antenach Radio Afera Poznań, Radio Kraków czy Czwórka Polskie Radio.
Koncertowo, w pięcioosobowym składzie, KraksaKryzys zadebiutował występem w TVN. Na fali pozytywnych recenzji Waluś z zespołem rusza w świat.
Zespół wystąpi w składzie:
Waluś Kraksa Kryzys - wokal, gitara
Mateusz Klimczewski - gitara, sampler, klawisze
Adrian Nowak - gitara
Michał Latoń - bas
Paweł Caban - perkusja

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej