Going. | Post Traumatic Sex Disorder - wernisaż - TRAFO

Post Traumatic Sex Disorder - wernisaż

19:00 | Czwartek, 10 października 2019

TRAFO

Sztuka

Free

Free

Michał Korchowiec i Hajar Moussa
"Post Traumatic Sex Disorder"
kurator: Stanisław Ruksza
wystawa: 10 października – 1 grudnia 2019 r.

Wystawa dwojga artystów, których dzieli wiele – począwszy od płci, a skończywszy na tradycjach kulturowych, w których wzrastali. Ich zestawione razem prace splatają się w spójną zmysłową opowieść o dramacie ciała jako miejscu doświadczeń oraz potrzeby znalezienia bezpieczeństwa.

Czym jest ciało, czy tylko półprzezroczystym ekranem projekcji kulturowych, czy jest też uchwytnym medium doświadczania świata? A może to, co łączy, zawarte jest w tym, co rodzi traumę, co zepchnięte w tabu, co wykluczamy i co nas wyklucza?
Rysunki marokańskiej artystki Hajar Moussa oraz instalacje kokonów-hamaków i malarstwo Michała Korchowca układają się w dramat pożądliwości i cierpienia. Tworzą opowieść o biologiczności, utracie ciała, tożsamości i byciu w zawieszeniu. Wystawa o fascynacji ciałem i życiem, poznawanym poprzez ból, ale też o lękach i potrzebie bezpieczeństwa, ucieczki, budowy własnego gniazda i stabilności w wirze wydarzeń, na który nie mamy już wpływu.

Wystawa realizowana w ramach cyklu TRAFO Kawy, których nie wypiję, dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Szczecin (Szczecin Floating Garden).

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej