Going. | Wieczory filmowe z OFFicyną - INKU Szczeciński Inkubator Kultury

Wieczory Filmowe z OFFicyną
Październik grozy

Środy godzina 18:00
Kino Szczecińskiego Inkubatora Kultury
al. Wojska Polskiego 90 . Wstęp wolny.

W październikowe środy 2019 r. zapraszamy na podróż dla odważnych z twórczością Stanleya Kubricka, Romana Polańskiego, Williama Friedkina i Richarda Donnera, wraz z „Wieczorami Filmowymi z OFFicyną”. W Szczecińskim Inkubatorze Kultury zaprezentujemy wielokrotnie nagradzane filmy, których bały się a zarazem pokochały miliony widzów na całym świecie. W październiku skupimy się na twórczości kinie grozy, a podczas środowych pokazów przypomnimy sobie cztery świetne filmy, na które tradycyjnie obowiązuje wstęp wolny.


Środa 02.10.2019 r. godz. 18:00
Mia Farrow i diabelskie dziecko

Słynny horror sataniczny Romana Polańskiego, znakomita ekranizacja bestsellerowej powieści Iry Levina. Młode, kochające się małżeństwo wprowadza się do mieszkania w starej kamienicy i oczekuje narodzin pierwszego dziecka. Z czasem kobietę zaczynają prześladować lęki oraz halucynacje. Bohaterka nie wie, że jej mąż zawarł diabelski pakt. W rolach głównych Mia Farrow, John Cassavetes i nagrodzona Oscarem Ruth Gordon.

Środa 09.10.2019 r. godz. 18:00
Stanley Kubrick czyta powieść Stephena Kinga


Były nauczyciel i niespełniony pisarz, Jack Torrance, przybywa wraz z rodziną do opuszczonego hotelu Overlook, aby zimą objąć posadę dozorcy. Nie wie, że stary budynek żyje własnym życiem, w którym mroczna przeszłość miesza się z teraźniejszością. Wkrótce mężczyzna zaczyna widzieć duchy, a jeden z nich nakłania go do makabrycznej zbrodni. Brawurowa kreacja Jacka Nicholsona.


Środa 16.10.2019 r. godz. 20:00
Historia opętania, która zaszokowała miliony widzów


Arcydzieło horroru w reżyserii Williama Friedkina. Ekranizacja bestsellerowej powieści Williama Petera Blatty'ego. Przerażająca historia demonicznego opętania 12-letniej dziewczynki. Jest to film opowiadający o tym, że zło istnieje realnie i można je pokonać tylko dzięki dobru. Dzieło otrzymało 10 nominacji do Oscarów, co przekuło się w 2 statuetki za „najlepszy scenariusz adaptowany” i „najlepszy dźwięk”.

Środa 30.10.2019 r. godz. 18:00
Klasyczny horror Richarda Donnera o przyjściu Antychrysta


Pierwsza i najlepsza część słynnego cyklu filmów grozy. W rzymskiej klinice 6 czerwca o szóstej rano rodzi się martwe dziecko. Zrozpaczony ojciec, dyplomata Robert Thorn, po cichu przed żoną adoptuje chłopca, który ma zastąpić ich zmarłego syna. Wokół Damiena zaczynają się dziać rzeczy niezrozumiałe i przerażające. Wybitną kreację stworzył Gregory Peck, a autorem nagrodzonej Oscarem muzyki jest mistrz Jerry Goldsmith.


Pokazom towarzyszyć będzie miła atmosfera rozmowy i dyskusji, poczęstunek, a czasami także specjalni goście. Gospodarzami Wieczorów Filmowych z OFFicyną będą: Małgorzata Frymus i Damian Romaniak.


Projekcje odbywają się w środy o godz. 18:00 w kinie Szczecińskiego Inkubatora Kultury, al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie. Wstęp wolny.

Projekt dofinansowany ze środków Gminy Miasto Szczecin.

Organizatory:
Stowarzyszenie OFFicyna
Szczeciński Inkubator Kultury

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej